WhatsApp do të përmirësojë sistemin e pretendimeve në aplikacion

WhatsApp

Aplikacioni i mesazheve vazhdon i pandalshëm në hartimin e aftësive dhe funksioneve të reja që përfundojnë në tërheqjen e përdoruesve. Më e fundit që kemi përmendur tashmë këtu, dhe kjo është se WhatsApp tashmë po zbaton në mënyrë fazore mundësinë e dërgimit të fotografive që mund të shikohen vetëm nga marrësi vetëm një herë.

Tani WhatsApp planifikon të përmirësojë mbështetjen teknike të shërbimit të tij të përdoruesit, Kjo do të mundësojë mundësinë e pretendimit të llogarisë tuaj të bllokuar direkt nga aplikacioni pa përdorur faqen e internetit të mbështetjes. Pa dyshim, diçka që patjetër do të sjellë gëzim për ata që janë bllokuar padrejtësisht për një gabim ose ndonjë arsye tjetër.

Nga WABetaInfo, shumë përdorues kanë probleme me bllokimet e llogarive të përdoruesve pa ndonjë arsye të dukshme, të gjitha tregojnë për algoritmin e ndjeshëm të rishikimit të veprave artistike, ne mund ta imagjinojmë. Sidoqoftë, e gjithë kjo do të marrë fund për sa kohë që aplikacioni tashmë po përgatitet të marrë një version të ri që do t'ju lejojë të përdorni një seri mjetesh të dizajnuara në mënyrë që përdoruesit të mund të rimarrin lehtë llogaritë e tyre në rast të ndalimit. Deri tani, ky lloj pyetjesh për mbështetje teknike nuk mund të bëheshin përmes vetë aplikacionit, por kërkohej lidhja me uebin WhatsApp përmes një shfletuesi konvencional.

Këto aftësi së pari do të arrijnë tek përdoruesit e Android, të paktën kështu e kanë zbuluar betat e para, Përkundër faktit se versionet e ardhshme të iOS tashmë po përgatiten të marrin azhurnimin e lartpërmendur, menjëherë pas atij që përfshin këtë sistem të ri që përmendëm disa ditë më parë në lidhje me mundësinë e krijimit që një fotografi e dërguar të shihej në një rast të vetëm, një kapacitet që tashmë ishte integruar në shërbimet e tjera të mesazheve në lidhje me Facebook, më saktësisht Instagram.

WhatsApp vazhdon të rrisë aftësitë e tij dhe të përmirësojë optimizimin e tij, diçka që ne e vlerësojmë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.