WhatsApp ridizajnon ndërfaqen e thirrjes për përdoruesit e iOS

Kompania e Mark Zuckerberg duket se po vë bast më shumë se zakonisht WhatsApp, Ndërsa në të kaluarën ne luteshim për ndonjë risi minimale në aplikacionin e vjetër të mesazheve, tani azhurnimet po ndodhin vazhdimisht me funksionalitete që, të paktën, nuk e bëjnë atë më keq për të gjithë (ne thjesht duhet të eleminojmë përfundimisht historitë e urrejtura).

Në këtë rast, WhatsApp ka rinovuar ndërfaqen e përdoruesit të thirrjeve për disa përdorues të iOS që tashmë po e përjetojnë atë. Ky rinovim sjell një dizajn më të rehatshëm të përshtatur në ekranin e pajisjeve tona, sepse edhe ky është një seksion shumë i rëndësishëm, apo jo?

Që dje, disa përdorues, mes të cilëve edhe unë jam, ne tashmë mund të shijojmë ndërfaqen e re të përdoruesit të thirrjeve WhatsApp. Kur bëni thirrjen, do të shfaqet imazhi i përdoruesit që duam të lidhim, në të njëjtën mënyrë që në fund të gjejmë një seri shkurtesash që më vonë mund t'i rrëshqasim lart. Nëse nuk e rrëshqasim, kjo na tregon kontrollin e + thirrjes, një butoni memec, butonit të thirrjes video dhe butonit tipik për të aktivizuar altoparlantin e telefonit nëse dëshirojmë.

Nga ana tjetër, nëse rrëshqasim lart, do të bëjmë një përmbledhje të vogël të pjesëmarrësve në thirrje dhe do të lejohemi të shtojmë më shumë pjesëmarrës. Duke shtypur ne do të kemi qasje në agjendë dhe kështu hapet mundësia e bërjes së thirrjes klasike të shumëfishtë. Një thjeshtim dhe ndërfaqe e hollësishme e përdoruesit që do të mirëpritet nga të gjithë përdoruesit. Përveç kësaj, pasi të kemi marrë thirrjen, ne gjithashtu mund të shtojmë më shumë pjesëmarrës me një qasje të drejtpërdrejtë në këndin e sipërm të djathtë, ose kthehuni në WhatsApp për të vazhduar bisedat ndërsa ne telefonojmë, duke klikuar në këndin e sipërm të majtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.