WhatsApp tani lejon dërgimin dhe marrjen e GIF

imazh

Ne kthehemi me lajmet për aplikacionin e mesazheve të menjëhershme për autonomi. Si mund të ishte ndryshe, ne folëm për WhatsApp dhe kohët e fundit morëm një azhurnim që u dukej pak për shumë, sepse ndryshimet ishin minimale. Sidoqoftë, zhvilluesit e WhatsApp gjithmonë kanë pëlqyer të fshehin detajet e së ardhmes në kod, për të lënë mizën pas veshëve tanë. Në këtë rast ne kemi parë të dorës së parë se si GIF mund të dërgohen dhe merren lehtësisht përmes WhatsApp, kështu që ne jemi të sigurt që azhurnimi përfundimtar i aplikacionit do të mbërrijë në javët e ardhshme.

Për tani, Për të verifikuar këtë ne kemi përdorur një Cydia Tweak që na ka lejuar të mundësojmë këtë funksion të fshehur në kodin WhatsApp. Në të kaluarën, për të modifikuar këto funksione të fshehura, ne kemi përdorur për të redaktuar kodin WhatsApp në një tekst të thjeshtë, por kompleksiteti i tij sot po e bën më të vështirë përdorimin e kësaj metode. Ndryshe nga funksionet e tjera të tilla si thirrjet me video, ne nuk kemi mundur të aktivizojmë funksionin GIF në pajisjet që marrin këtë lloj përmbajtje, por kemi qenë në gjendje ta shikojmë dhe ruajmë atë. Për këtë ne kemi përdorur një GIF që na ka dërguar kolegu ynë "Franini" nga Forocoches.

Tweak është plotësisht falas, megjithëse ne nuk e rekomandojmë instalimin e tij, pasi që ju do të jeni në gjendje të dërgoni GIF vetëm vetë, përdoruesit e tjerë do të jenë në gjendje t'i shikojnë ato. Për shembull, ato do të shfaqen si pamje paraprake të fotografive, por me lëvizje, karakteristikë e një GIF shkurtimisht. Këto GIF mund të ruhen dhe WhatsApp do t'i identifikojë ato, por vetëm kur aktivizohen. Gjithashtu, kur të merrni një GIF, do të shfaqet si "GIF" në tekstin në ekranin e bisedës. Këtë lajm përrallor dëshironim t’ua transmetonim fillimisht. Prandaj, përgatit koleksionin tënd të imazheve lëvizëse, sepse grupet do të bëhen burime të GIF.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Modesto dijo

  Funksionalitet i shkëlqyeshëm pas Telegram, por më mirë vonë se kurrë.
  Nga rruga, aNtonomasia jo aUtonomasia.