WhatsApp tashmë lejon përmendjen në grupe, ne ju tregojmë se si

whatsapp-përmend

WhatsApp duket se po rritet vazhdimisht. Këtu shkrimtari ka qenë gjithmonë një nga më kritikët në lidhje me funksionimin e tij dhe politikën e azhurnimeve, dhe madje edhe më kritik pasi blerja nga Facebook u bë zyrtare. Sidoqoftë, për Cezarin çfarë është e Cezarit. Në një shtesë të fundit pa azhurnim, WhatsApp ka përfunduar duke aktivizuar funksionin e përmendjes në grupe, duke kopjuar plotësisht një tipar të aplikacionit më pak të popullarizuar, por po aq të rëndësishëm të mesazheve të menjëhershme Telegram. Ne ju themi se nga përbëjnë këto WhatsApp dhe si mund t’i bëni vetë.

Sistemi është saktësisht i njëjtë si në Telegram, ne duhet të fusim një "@" për të hapur menunë e kontekstit që korrespondon me përmendjet. Lista e përdoruesve në grup do të shfaqet në të njëjtën mënyrë që i kemi në agjendë, megjithatë, nëse shtojmë një letër, ajo mund të funksionojë si motor kërkimi dhe rezultatet do të shkurtohen për t'u treguar vetëm përdoruesve që ne jemi të interesuar në përmendje. Kjo ka qenë prej kohësh një nga tiparet më të kërkuara nga përdoruesit e WhatsApp dhe duket si hapi i fundit pak para se të shtojnë aftësinë për të dërguar dhe marrë GIF origjinal.

Si gjithmonë, në iPhone të Actualidad ne ju sjellim informacionin më konstant dhe më të azhurnuar në lidhje me iOS. Ju as nuk do të keni nevojë të azhurnoni aplikacioninMeqenëse nuk ka asnjë të disponueshme, ky është funksionaliteti tipik që WhatsApp fsheh në kod në azhurnimet e fundit dhe që përfundon duke u aktivizuar kur e gjykojnë të arsyeshme. Në këtë mënyrë, ne mund të flasim drejtpërdrejt me dikë në grup, pa pasur nevojë të citojmë ndonjë nga mesazhet e tij. Pak nga pak WhatsApp po zë vend, duke dhënë arsye për të qenë aplikacioni më i përdorur i mesazheve, megjithëse është akoma vite dritë përpara në Telegram dhe karakteristika të tjera konkurruese.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.