Yeelights të Xiaomi tani janë në përputhje me HomeKit të Apple

Një nga mundësitë e ofruara nga pajisje të lëvizshme të tilla si iPhone ose iPad është mundësia e e bëjmë shtëpinë tonë një shtëpi të lidhur. Një ide që disa vjet më parë, në ditët e para të automatizimit të shtëpive, ishte e pamendueshme, por tani është gjithnjë e më e pranishme falë sistemeve të tilla si HomeKit të Apple dhe produkteve gjithnjë e më të lira.

Të gjithë duan përfitoni nga virtytet e automatizimit të shtëpisë, ka kërkesë ... Sot duam të flasim Xiaomi, Marka kineze që bën gjithçka, dhe bën gjithashtu pajisje shtëpiake të zgjuara. E tyre llambat inteligjente, Yeelight, janë një nga opsionet më të lira Ngjashëm me llambat me çmime më të larta, po, ato nuk ishin në përputhje me HomeKit të Apple, prandaj ishte e nevojshme të përdorej aplikacioni i kompanisë. Por pritja ka mbaruar ... Llamba inteligjente Yeelight janë tashmë në përputhje me HomeKit të Apple ...

Epo po, pritja ka mbaruar. Dhe ata janë shumë që kërkuan mbështetjen e HomeKit në Vitin e Ri. Tani është e mundur duke azhurnuar llambat në versionin e tyre të fundit. Thjesht bëjeni atë me aplikacionin Yeelight Ne do ta hedhim njoftimin për t'i shtuar ato në aplikacionin Home. Importantshtë e rëndësishme që le të shtojmë përmes aplikacionit të markës sepse për momentin në paketim llamba nuk përfshijnë kodin QR nga HomeKit dhe kjo do të ishte mënyra e vetme për t'i shtuar ato në sistemin e automatizimit të shtëpisë të Apple. Produktet e Yeelight që shtojnë mbështetjen për HomeKit të Apple janë si më poshtë:

  • Llambë LED e zgjuar Yeelight v2 (Ngjyrë)
  • Llambë LED e zgjuar Yeelight (Shkallë e bardhë)
  • Rrip i dritave Yeelight Aurora Lightstrip Plus

Yeelight synon të sjellë përvojën më të mirë të ndriçimit inteligjent për përdoruesit tanë globalë. Në tetë muajt e fundit, inxhinierët tanë kanë punuar shumë për të sjellë pajtueshmërinë HomeKit në tre prej produkteve tona të trashëguara.

Thjesht azhurnoni firmware në versionin më të fundit dhe ndiqni udhëzimet tona për të shtuar pajisjet tuaja Yeelight në HomeKit. Tani shijoni lehtësinë e HomeKit me Siri në iPhone dhe iPad tuaj!

Sigurisht, siç mund ta shihni, versioni i parë i Yeelight Smart LED Bulb nuk është përfshirë në llambat që shtojnë këtë kllapa për HomeKit. Një turp pasi ato ishin llamba shumë të njohura për shkak të çmimit të tyre të ulët, dhe jo shumë kanë blerë versionin tjetër për t'i azhurnuar ato. Ne do të shohim nëse ata arrijnë të shtojnë më shumë produkte në katalogun HomeKit pasi kjo pajtueshmëri është një lajm i shkëlqyeshëm në çdo mënyrë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.