Zgjidhja për dështimin e zhbllokimit me Apple Watch do të vijë së shpejti

 

Disa përdorues po raportojnë një problem me funksionin e zhbllokimit të iPhone 13 me Apple Watch. Ky problem që duket mjaft i përgjithshëm është për shkak të "komunikimit" midis orës dhe pajisjes së re Apple, diçka nuk shkon dhe për këtë arsye Nuk zhbllokohet me Apple Watch kur e kemi aktivizuar funksionin.

Ky problem duket të jetë disi më shqetësues sot pasi përdorimi i maskës është i detyrueshëm në shumë pjesë të botës. Me funksionin aktiv, ora është përgjegjëse për zhbllokimin e iPhone, por nëse ky funksion dështon, ne duhet ta bëjmë futni kodin numerik ose hiqni maskën ...

Apple tashmë është duke punuar në zgjidhjen që do të arrijë në përditësimin e ardhshëm

Ata nuk kanë treguar zyrtarisht datën në të cilën do të dalë versioni tjetër i softuerit për iPhone, por tregojnë nga kompania Cupertino se versioni tjetër i softuerit do të korrigjojë këtë problem. Një dokument i brendshëm i mbështetjes së Apple u zbulua në internet dhe u publikua nga media të tilla si 9To5Mac tregon se Ata do të zgjidhin dështimin sa më shpejt të jetë e mundur.  

Apple ka identifikuar një çështje ku Zhbllokimi me Apple Watch mund të mos funksionojë në iPhone 13. Mund të shihni mesazhin "Nuk mund të komunikoj me Apple Watch" nëse përpiqeni të zhbllokoni iPhone -in tuaj kur mbani një maskë, ose mund të shihni që Nuk mund të vendosni zhbllokoni me Apple Watch.

Ky është padyshim lajmi më i mirë që mund të marrin përdoruesit e orës inteligjente Apple dhe iPhone 13 të ri. Edhe pse është e vërtetë që derisa të dalë versioni i ri ata do të duhet të bëjnë pa këtë sistem zhbllokimi, Apple është gati për të zgjidhur problemin dhe do ta zgjidhë sa më shpejt të jetë e mundur. Madje disa media e tregojnë këtë Një version iOS 15.0.1 mund të lëshohet për të zgjidhur këtë dështim në iPhone të ri 13. Ne do të jemi në pritje të tij.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.