Zvicra do të hapë të gjitha dyqanet e saj Apple këtë javë

Apple Store Zvicër

Ndërsa javët kalojnë, pak nga pak, Dyqanet e ndryshme të Apple që kompania e Tim Cook ka përhapur në të gjithë botën po rihapin dyert e tyre, duke u përqëndruar në shërbimin ndaj klientit dhe me orë të reduktuara, udhëzime të njëjta që ai zbatoi në rihapjen e Apple Store në Kinë.

Australia, Austria, Koreja e Jugut dhe Gjermania ishin vendet e para që rihapën dyert e dyqaneve të tyre, vende në të cilat Zvicra do të bashkohet këtë javë, një vend qëkatër Apple Store do të hapen e vendosur në Cyrih (2), Gjenevë dhe Bazel.

Katër dyqanet që Apple ka në Zvicër do të rihapin dyert e tyre duke filluar nga nesër, 12 maj Dhe ata do ta bëjnë këtë duke ndjekur një seri protokollesh të rrepta sigurie që Apple ka zbatuar në pjesën tjetër të Dyqanit Apple që tashmë janë të hapura në vendet e tjera të botës si:

 • Përqendruar në shërbimin ndaj klientit dhe asistencën teknike.
 • Klientët inkurajohen të blejnë në internet.
 • Ecjet mund të përjetojnë vonesa.
 • Numri i klientëve është i kufizuar në ruajtjen e distancës së përcaktuar.
 • Orët e reduktuara.
 • Maskat duhet të mbahen brenda
 • Kërkohet kontrolli i temperaturës pa kontakt para hyrjes
 • Pajisjet e mostrave pastrohen rregullisht.
 • Të gjitha sesionet Sot në Apple nuk janë të disponueshme.

Për tani Ne nuk i dimë datat e rihapjes së Apple Store të disponueshme në Meksikë dhe Spanjë. Lidhur me dyqanet që Apple ka shpërndarë në Shtetet e Bashkuara, gjithçka tregon se të parët që do të rihapin dyert e tyre do të jenë ato që ndodhen në Idaho, Karolina e Jugut, Alabama dhe Alaska. Që nga sot, 15 Dyqanet e Apple që Apple ka në Gjermani kanë rihapur dyert e tyre.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.