Reklama e Krishtlindjeve e Apple është këtu dhe është tërheqëse

Apple është e njëjtë me Coca-Cola, shpesh njoftimet e saj në data të caktuara krijojnë entuziazëm për shfaqjen dhe cilësinë e skenarit që ata zakonisht kryejnë. Pak marka janë të afta të evokojnë ndjenja ndërsa ju kujtojnë me hollësi pse duhet të blini produktet e tyre. Kjo është diçka që Apple e bën në mënyrë të pamohueshme mirë: Reklamimi. Reklama e festave të Apple ka ardhur këtë vit për të zgjuar ndjenjat e mall për mallin dhe na kujto se sa i dobishëm mund të jetë iPad tani. Kurioz që rëndësia e këtij viti nuk merret nga iPhone i ri ose AirPods Pro ... a do të kenë njoftimin e tyre më vonë?

Ende nuk kemi qenë në gjendje të shohim versionin Spanjisht të reklamës, e lëmë këtu por ju rekomandojmë që nëse nuk keni njohuri të mira të gjuhës angleze, vendosni titrat. Në reklamë mund të shohim një familje që bën gjëra familjare kur shkojnë në një udhëtim: Fëmijët zihen për vendin e tyre në makinë; Ata mërziten gjatë rrugës; Ata duan të shohin një film në aeroplan ... E gjithë kjo zgjidhet me një iPad të mirë në versionet e tij të ndryshme për të argëtuar këto dy monstra të vegjël.

Kur më në fund mbërrijnë në shtëpinë e gjyshit të tyre, ata e kuptojnë diçka të natyrshme, një anëtar i familjes mungon dhe kjo kohë është kur kujtojmë më shumë ata që nuk janë më atje. Për këtë ata përfitojnë nga pafajësia dhe krijimtaria që një fëmijë mund të ketë në duart e një iPad, për t'i dhënë gjyshit të tyre diçka të paprekshme, një moment lumturie të përbërë nga një video e krijuar nga ata vetë në të cilën ata japin jetë për disa çaste mbrapa gjyshes së tyre. Nuk ka asnjë mënyrë që lëkura juaj të mos ngrihet, le ta pranojmë. Shpresojmë që njoftimi të ketë argëtuar dhe sigurisht që të sjell kujtimet më të mira për ata që janë zhdukur ... Gëzuar Krishtlindjen!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.