Adobe Photoshop vjen në iPad. Tani mund të shkarkoni Photoshop-in e plotë për iOS

Dje ju thamë se si ishte aplikacioni i ri i Adobe Creative Cloud me të cilën mund të shtojmë mijëra gërma në iPhone ose iPad, dhe sot ju sjellim (më në fund) aplikacionin e ri Adobe Photoshop për iPad-et tona. Adobe Photoshop vjen në iPad. Tani mund të shkarkojmë versioni "i plotë" i redaktorit të famshëm të imazheve në iPad-et tona. Pas kërcimit ne ju tregojmë se çfarë mund të bëjmë dhe çfarë nuk mund të bëjmë, me Adobe Photoshop të ri për iPad, ardhjen e mjetit më të mirë të redaktimit të fotografive në iPad.

Pritja ka qenë e gjatë, por më në fund kemi Adobe Photoshop në iPad-et tona, një version që Compatibleshtë i pajtueshëm vetëm me tabletën Apple por na lejon shumë nga funksionet që kemi në versionin desktop, njësoj si mund të përdorim në Photoshop në Mac-et tona. Sigurisht, ka ende shumë për të parë, por ne kemi disa nga funksionet më të përdorura: ne mundemi krijoni shtresa të pafundme në imazhin tonë, keni një numër të madh furçash, futni tekste, prerë foto, luani me transparencën dhe turbullira gausiane, shtoni filtra në foto, bëni zgjedhje, dhe madje të saktë dhe klonojnë pjesët e imazhit tonë. Sigurisht, është disi e shkurtër në krahasim me aplikacione të tilla si ato që përbëjnë paketën Affinity që na lejojnë një ndërveprim afër versionit të plotë të desktopit të Photoshop.

Për të marrë të re Adobe Photoshop për iPad thjesht duhet të hyni në App Store, një Adobe Photoshop që mund ta dshkarkoni falas megjithëse është e nevojshme që të kalojmë nëpër kutinë për të aktivizuar a Abonim Adobe Photoshop për iPad (me çmimin 10,99 euro në muaj). Një Photoshop që siç themi është disi i kafeinuar, por që padyshim shënon fillimin e një marke si Adobe për të sjellë aplikacionet klasike të markës, aplikacionet profesionale, në një pajisje si iPad. Mirë për Adobe, jam i sigurt që në këtë udhëtim që fillon sot do të shohim aplikacione të shkëlqyera për krijimin profesional në iPad.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.