AirFly Pro, kështu që mund të përdorni AirPods tuaj me çdo pajisje

Twelve South ka lansuar AirFly Pro, një aksesor i vogël që kthen çdo pajisje me fole kufjesh në një pajisje Bluetooth me të cilën mund të lidhni kufjet tuaja të preferuara wireless. Por është gjithashtu një marrës, i cili ju lejon të merrni zërin nga iPhone tuaj në çdo pajisje audio me hyrje në fole. Një thelbësor dy-në-një për këdo që dëshiron të heqë qafe kabllot e vështirë një herë e përgjithmonë. Ne e kemi testuar atë dhe ju tregojmë përshtypjet tona.

Pa kabllo, pa kufizime

Përkundër faktit se kufjet Bluetooth po dominojnë tregun, ne ende gjendemi në situatat tona të përditshme në të cilat nuk mund t'i përdorim ato, dhe ky është një problem për ata prej nesh që janë mësuar me ta dhe nuk duan të heqin dorë komoditetin që kemi. Ose sepse burimi i audios nuk ka një lidhje Bluetooth, të tilla si ato që gjenden në disa makina palestre, ose në ekranet e trenave dhe aeroplanëve, ose sepse prodhuesit vendosin kufizime absurde, të tilla si në video konzola ose televizione, rezultati përfundimtar është e njëjta: ne duhet të përdorim kabllot e jetës.

Duke menduar për këtë Dymbëdhjetë Jug filloi shumë kohë më parë Fluturim, një përshtatës Bluetooth që tani është rinovuar me një brez të ri të quajtur AirFly Pro, i cili përmirëson paraardhësin e tij me një dizajn të ri dhe tipare të reja. Isshtë një përshtatës i vogël me një stil shumë në përputhje me kutinë AirPods dhe të njëjtën ngjyrë të bardhë të ndritshme, i cili ka një lidhës fole për të siguruar lidhjen Bluetooth për çdo pajisje me këtë lloj dalje audio.

Dizajni i tij një copë, i vogël dhe i lehtë, e bën atë të përsosur për ta mbajtur në xhep ose në çdo çantë, dhe gjithashtu ka një kapak që lejon që ajo të përdoret si një unazë çelësi, ideale për shembull për çelësin e dollapit të palestrës . Përfshihet gjithashtu një çantë bartëse për ruajtje dhe kablloja e karikimit USB në USB-C. Ajo punon me bateri dhe ka një autonomi deri në 16 orë, më se e mjaftueshme edhe për udhëtimin më të gjatë që mund të bëjmë.

Transmetues për dy kufje dhe marrës Bluetooth

Midis funksioneve të reja që sjell ky AirFly Pro, spikat mundësia e përdorimit të dy palë kufjeve për të shijuar audion në kompani, kështu që ju mund të dëgjoni filmin me shoqëruesin tuaj të udhëtimit, ose të luani Nintendo Switch si çift pa pasur nevojë shqetësoj kush fle në sediljen e përparme. Modaliteti i lidhjes është shumë i thjeshtë dhe nuk keni nevojë për ndërhyrjen e celularit për të. Thjesht shtypni dhe mbani të shtypur butonin e vetëm në AirFly Pro për të lidhur kufjet, ose shtypni dy herë për të lidhur çiftin e dytë.

Për ta mbështjellë kaçurrelin, ky AirFly Pro është gjithashtu një marrës Bluetooth, që do të thotë që ju mund të dërgoni tingullin e iPhone tuaj në çdo pajisje që ka një fole audio. Një altoparlant pa Bluetooth? Një makinë që nuk ka lidhje wireless? Epo, nëse ata kanë një hyrje ndihmëse, ju tashmë mund të përdorni Bluetooth-in e telefonit tuaj për të dëgjuar muzikë. Ndryshimi nga transmetuesi në marrës (dhe anasjelltas) bëhet me anë të një çelësi të vogël në anën e pajisjes, gjë që është e pamundur.

Cilësia e zërit është ajo që mund të presësh nga çdo lidhje Bluetooth, është e qëndrueshme, pa prerje të bezdisshme. Me azhurnimin më të fundit të AirPods Pro kam vërejtur se vëllimi i audios zvogëlohet disi, por asgjë e rëndësishme. Twelve South tashmë po punon me Apple për të gjetur një zgjidhje për këtë problem të vogël, por unë këmbëngul, ju vetëm duhet të rrisni tingullin e burimit të zërit pak më shumë dhe kaq. Ekziston një kufizim që duhet përmendur kur e përdorni atë me tastierat e lojërave: nuk mund të flisni me shokët tuaj të lojërave në internet. Ju do të jeni në gjendje të dëgjoni tingullin e lojës, por nuk do të jeni në gjendje të transmetoni zërin tuaj. AirFly Pro mund të jetë një transmetues ose një marrës, por jo të dy në të njëjtën kohë.

Mendimi i redaktorit

AirFly Pro zgjidh një problem mjaft të zakonshëm, por gjithashtu e bën atë me stil. Pas viteve të prodhimit të aksesorëve të pajisjeve Apple, Twelve South ka qenë në gjendje të përdorin ekspertizën e tyre për të ndërtuar një pajisje. i lehtë për t’u përdorur, i lehtë, diskret dhe mbi të gjitha, shumë funksional. Aspekti i tij i dyfishtë (transmetuesi / marrësi) i jep gjithashtu një plus që e bën atë pajisjen që ju duhet të harroni për kabllot një herë e përgjithmonë. Ai gjithashtu ka një çmim prej 55 $ në faqen e internetit të Dymbëdhjetë Jug, së shpejti do të jetë në dispozicion në Amazon dhe dyqanet e tjera në internet.

fluturojnë ajrore pro
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
$ 55
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Ngarje
  Redaktori: 90%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Dizajn i mirë
 • Lehtësia e trajtimit
 • Dërguesi dhe Marrësi
 • Autonomi e mirë

Contras

 • Nuk transmeton në dy mënyra njëkohësisht

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.