AirPods do të nisë para fundit të vitit

karikoni AirPods

Pavarësisht nga informacioni i botuar gjatë gjithë ditës së sotme në lidhje me vonesën në lëshimin e AirPods deri në fillim të vitit të ardhshëm, informacion nga burime pranë Apple Ata thonë se nuk ka udhëzime që tregojnë se lançimi i kufjeve Bluetooth të Apple do të vonohet deri në janar të vitit të ardhshëm. Në fakt, duket krejt e kundërta, sipas informacioneve nga disa dyqane të Apple që sugjerojnë se nisja mund të ndodhë në çdo kohë.

Vonesa e pretenduar e AirPods u shfaq sot herët të martën, dhe megjithëse lajmi ishte i bazuar në spekulime të thjeshta, ai u zhvillua si zjarr në internet. Për të vlerësuar absurditetin e lajmit, është e nevojshme të shpjegohet pse është ai. Inventec është një nga furnizuesit e AirPods, dhe disa informacione të përsëritura nga DigiTimes siguruan se ajo kompani priste fitime të mëdha nga janari, jo më parë. Nga atje u konkludua se AirPods nuk do të lëshoheshin deri vitin e ardhshëm, sepse ata do të ishin gjeneratorët e atyre përfitimeve.

Përkundër faktit se Apple kurrë nuk flet për thashetheme të tilla, AppleInsider ka arritur të marrë disa burime brenda kompanisë, pa zbuluar identitetin e tij, për të konfirmuar se nuk ka asnjë plan për të vonuar nisjen deri në këtë vonë. Eshte me shume, Punonjësit e disa dyqaneve të Apple i kanë konfirmuar atij se ata tashmë kanë njësi testimi për klientët, se ata madje janë trajnuar tashmë në trajtimin e AirPods dhe se ata vetëm po presin porosinë nga Apple për të filluar t'u tregoni klientëve se si funksionojnë kufjet e tyre pa tel. Kështu që duket se ata prej nesh që po planifikojnë të blejnë AirPods për këtë Krishtlindje nuk do të duhet të vendosen për një "kupon për AirPods" nën pemën tonë të Krishtlindjes.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.