Alternativa më e mirë dhe më e lirë për Apple AirPods

Pas një pritje shumë të gjatë prej një muaji e gjysmë pasi që, në teori, ato duhej të ishin lëshuar në fund të Tetorit të kaluar, dje me ne fund! AirPods doli në shitje në dyqanin online Apple dhe parashikohet, javën e ardhshme ata do të jenë në dyqanin Apple.

Sidoqoftë, të gjitha lajmet e mira vijnë të shoqëruara me lajmet e tyre jo aq të mira, dhe kjo është Transporti AirPods tashmë zgjat deri në një muaj kështu që, së fundmi, shumica e përdoruesve që ishin të etur për fillimin e tij, përfshirë edhe unë, nuk do t'i kenë ata për Krishtlindje. Por ka alternativa shumë më të lira, dhe sot do t'ju tregoj atë që më pëlqente më shumë.

Pa AirPods, por jo pa kufje Bluetooth

AirPods mbetet përsëri, por asgjë nuk ndodh. E vërteta është se ato janë të mahnitshme, aq sa çmimi i tyre, 179 €, dhe në treg Ne mund të gjejmë ngarkesa me kufje Bluetooth shumë të ngjashme dhe me cilësi shumë të mirë për shumë më pak para. Pajtohuni që ata nuk integrojnë çipin W1, ata nuk janë aq të zgjuar sa të dini kur i keni vënë dhe as nuk janë të prekshëm, por nëse i dëshironi për të dëgjuar muzikë, podcast dhe për t'iu përgjigjur thirrjeve, kemi mjaft. Sot ju sjell një nga këto kufje sepse, duke parë vonesën e re të AirPods, fillova të kërkoj dhe ky është kandidati im më i mirë.

Kufje magnetike SoundPEATS Bluetooth 4.1 për 20,99 €

Unë ju paraqes të preferuarat e mia, Kufje magnetike SoundPEATS Bluetooth 4.1, aq sa ata tashmë po udhëtojnë gjatë rrugës për në shtëpi.

Ata peshojnë vetëm 18 gram dhe, pasi kam "gëlltitur" një grusht vlerësimesh në anglishten e përsosur amerikane, kam arritur në përfundimin se ato janë më e mira e tregut në relacion cilësia - çmimi, Plus shumë e rehatshme për të përdorur

Ata dorëzohen me një kuti magazinimi, tre grupe pads gome për të zgjedhur atë që i përshtatet më së miri madhësisë së veshëve tanë dhe tre grupe të tjera të kapjeve ergonomike kështu që ata nuk na dalin nga veshët, në këtë mënyrë nuk do të shqetësohemi nëse ato bien ndërsa ecim ose vrapojmë.

Një nga atraksionet kryesore është ajo karakteristikë magnetike. Çdo kufje magnetizohet në pjesën e pasme në një mënyrë të tillë që, kur nuk po i përdorni dhe i hiqni, mund t'i bashkoni shpejt dhe ata do të qëndrojnë në qafë sikur të ishte një gjerdan. Me këtë, përveç kësaj, ju gjithashtu parandaloni që ato të humbasin. Nëse jo, shikoni sa e lumtur po vrapon vajza në vendin fqinj me kufjet e saj të bashkangjitura në qafë!

Kufjet SoundPEATS Q12 lidhen lehtësisht me iPhone, iPad, Apple Watch, Apple TV ose Mac (gjithashtu me pajisjet Android dhe të tjerët) përmes Bluetooth 4.1, gjë që ne tashmë e dimë se është shumë e qëndrueshme dhe lejon transmetim më të mirë të zërit. Cfare ka me shume, mund të keni dy pajisje të lidhura njëkohësisht dhe, si zakonisht, ata kanë një diapazoni prej dhjetë metrash.

Në kabllon që bashkohet me to gjejmë kontrollet për të fikur dhe ndezur, zëri lart e poshtë, përpara dhe prapa midis këngëve, luajtja dhe ndalimi i muzikës, përgjigjja e thirrjeve. Dhe a është që SoundPEATS Q12 ofron një mikrofoni i integruar; Kur të kemi një telefonatë hyrëse, muzika do të ndalojë së luajturi dhe ajo do të merret aty ku do të ndalet pasi ta përfundojmë telefonatën.

Përveç disa rishikimeve të videove, unë gjithashtu lexova shumë mendime në Amazon, sepse doja të dija mirë dy aspekte: cilësinë e tingullit dhe autonominë.

Sa për cilësi të shëndoshë, të gjithë mendimet pajtohen se muzika tingëllon me të vërtetë mirë, përtej asaj që duhet të presim për çmimin e saj. Përveç kësaj, ata kanë Teknologjia e anulimit të zhurmës CVC6.0 dhe mbrojtja nga djersa dhe spërkatjet (por mos i zhyt kurrë ato). Një përdorues tha:

Cilësia e zërit është brutale, nuk e imagjinoja që ata mund të dëgjoheshin mirë, me basin dhe qartësinë e tyre të përcaktuar mirë në mes dhe lartësi.

Lidhur me autonominë e tyre, ata kanë disa pesë orë rishikim të muzikës, e cila nuk është aspak e keqe.

Sigurisht, ka mendime për të gjitha shijet, por duke marrë parasysh çmimin e tyre dhe se, nëse nuk na bindin, mund t’i kthejmë, nuk humbasim asgjë.

Ato janë në dispozicion në dy përfundime:

 • E zezë për 20,99 € që janë ato që unë kam kërkuar.
 • E kuqe për 23,99 €, e cila duket se ka një pamje më sportive.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

9 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jose Ramon Perez dijo

  Po, ato janë të lira, me materiale cilësore dhe të rehatshme. Tingulli është një këngë tjetër. Shumë metalike, veçanërisht kur vëllimi është ngritur, dhe pak bas. Vlera e pakonkurueshme për para, por dëgjim mediokër.

 2.   Natxo Hdez Roselló dijo

  I kam me të kuqe. Ato tingëllojnë mjaft mirë dhe nuk priten kurrë. Se nëse, siç thonë më lart, harrojmë basin.

 3.   Damien dijo

  Oh, jo! Unë jam një nga ata që më pëlqen që basi tingëllon shumë mirë sa dëgjojnë rrahjet e energjisë, pyetja ime është ... a do të dëgjohen po aq mirë me airpods? Dikush e di?

 4.   Jordi Prat dijo

  A mund të përdoret Siri me këto kufje? Kjo është, shtypni butonin qendror dhe aktivizohet që të mund të flisni pa prekur telefonin.

  1.    Jose Alfocea dijo

   Përshëndetje Jordi. Jo, me shpresë. Butoni qendror i luajtjes / pauzës është butoni shumëfunksional, por nëse e shtypni dy herë e bën atë (luani, ndaloni) më shpejt haha, dhe nëse e mbani të shtypur ata janë gati për tu zbuluar dhe lidhur. Të gjitha të mirat !!!!

 5.   gaxilongas dijo

  Hoze, i morët kufjet? A është e vërtetë që basi nuk është i një cilësie të pranueshme? Çfarë komenti tjetër mund të shtoni për të inkurajuar blerjen e tyre? Jam një hap larg blerjes së tyre, por do të doja që mendimi juaj t'i mbante në dorë.

  1.    Jose Alfocea dijo

   Përshëndetje atje! Na vjen keq për vonesën në përgjigjen ndaj jush. Ata më arritën dhe unë jam sinqerisht i kënaqur me blerjen. Më është dashur të përdor grepa dhe gome të vogla veshësh dhe ato i përshtaten veshit tim në mënyrë të përsosur. Ata izolojnë zhurmën e jashtme shumë mirë dhe në tingull, sepse shija ime dëgjohet gjeniale; Unë nuk jam ekspert në bas apo gjëra të tilla, por e dua, madje edhe më shumë duke marrë parasysh çmimin. Lidhur me kohëzgjatjen e baterisë, pesë orët i arrijnë ato pa probleme (vetëm duke dëgjuar muzikë); I kam ngarkuar plotësisht dhe kam kontrolluar aq mirë. Shtë e qartë se ato nuk janë AirPods (shpresojmë për këtë çmim), por personalisht unë kam pasur plotësisht të drejtë me blerjen. Përshëndetje dhe shumë falënderime për të gjithë ju që keni komentuar për të ndaluar.

 6.   Alberto dijo

  Asnjë shaka nuk zgjat 5 orë. I vesh për të parë një film në kompjuter dhe sapo vjen

  1.    Jose Alfocea dijo

   Përshëndetje Alberto. Siç thashë më lart, për mua nëse arrijnë 5 orë. Në fakt, kutia tregon "6 orë" të dëgjuarit muzikë (supozoj se do të jetë "deri", si gjithmonë haha). Ndoshta kjo është për shkak se ata janë të rinj, ose ndoshta juaji ishte i gabuar nga fabrika, e cila mund të jetë. Një përshëndetje dhe falënderim për kontributin tuaj !!!