AirPods nuk marrin rekomandimin e Raportit të Konsumatorit, diçka që Galaxy Buds bëjnë

Brezi i 2-të i AirPods

Kur blejnë një pajisje elektronike në Shtetet e Bashkuara, shumë përdorues i referohen rekomandimet e ofruara nga Raporti i Konsumatorit, disa rekomandime që ndonjëherë mund të modifikohen, siç ndodhi me MacBook Pro 2016. Sidoqoftë, në rastin e AirPods, duket se rekomandimi nga ky organ nuk do të ndryshojë.

Raporti i Konsumatorit ka bërë një krahasimi midis Apple AirPods dhe Samsung Galaxy Buds. Në këtë krahasim, ai pohon se modeli Samsung, përveç që është më i lirë, ofron jetëgjatësi më të madhe të baterisë, tingëllon më mirë dhe ofron performancë më të mirë në të gjitha aspektet, duke qenë pajisja e këtij lloji më e rekomanduar se modeli Apple.

Galaxy Buds

Samsung hyri në kategorinë e kufjeve të vërteta wireless me Galaxy Buds, një produkt i rrumbullakët dhe shumë i ndryshëm nga modelet që kishte ofruar në treg deri më tani (IconX ingranazhi) dhe se ata kurrë nuk arritën të tërheqin interesin e përdoruesve, diçka që nëse kanë pasur sukses me këtë model.

Megjithëse të dy modelet kanë funksionalitet të ndryshëm dhe nuk mund të shfrytëzohen plotësisht kur lidhen me ekosistemet për të cilat janë krijuar, sipas Raportit të Konsumatorit, Modeli i Samsung është më funksional në iOS sesa AirPods kur lidheni me një pajisje Android.

Sipas Thomas Germain të Consumer Reports, produkti i Apple nuk shënoi mjaftueshëm për të justifikuar rekomandimin të organizatës suaj, pavarësisht vlerësimeve për integrimin me iOS dhe sistemet e tjera operative Apple si dhe përvojën shpërblyese që ajo i ofron përdoruesit.

Thomas vazhdon analizën duke thënë se:

AirPods ofrojnë performancë të mirë duke luajtur muzikë dhe filma, duke tingëlluar e pranueshme për disa përdorues. Audio në thirrje gjithashtu mori miratimin nga ky organ. Sidoqoftë, kur dëgjoni Galaxy Buds pasi keni provuar AirPods, ndryshimi është i pamohueshëm. Nuk i duhet një njohësi të muzikës për të njohur cilësinë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.