AirPods janë vonuar dhe nuk do të nisë në tetor

Box-AirPods

Ne e filluam muajin tetor duke pritur ditët e fundit, dhe arsyeja nuk ishte askush tjetër përveç AirPods të rinj. Që kur Apple i prezantoi ata në ngjarjen shtatorin e kaluar, shumë prej tyre kanë qenë ata që kanë azhurnuar faqen e internetit të kompanisë ditë pas dite në mënyrë që të shohin diçka të re në lidhje me datat e vlerësuara të vendosjes së pajisjeve në shitje. Kufjet e para pa tel të Cupertino.

Duke qenë në fund të muajit, disa ditë më parë këto vizita në apple.com janë intensifikuar, edhe pse rezultati ka qenë pak i frytshëm. Shpresat u mbështetën, çfarë ilaçi, në rast se kompania ka planifikuar nesër në zyrat e saj, duke shpresuar të shohë një datë përfundimtare gjatë saj. Asgjë nuk është më larg nga realiteti. Apple konfirmon sot që AirPods nuk do ta shohin dritën këtë muaj.

Përgjigja ndaj AirPods ka qenë e pabesueshme. Ne nuk besojmë në dinamikën e hedhjes në treg të një produkti para se të jetë gati dhe na duhet pak më shumë kohë para se AirPods të jenë gati për klientët tanë.

Per momentin, Apple nuk ka specifikuar shkakun e kësaj vonese të papritur, megjithëse ata mund të na tregojnë diçka gjatë prezantimit të Mac-ve të reja nesër. Në çdo rast, nuk është hera e parë që kemi parë probleme në lidhje me zinxhirin e prodhimit, diçka që ndikon drejtpërdrejt në shpërndarjen e tij pasuese dhe që mund të jetë edhe shkaku i kësaj vonese.

Vlerësimet që këto kufje të reja po marrin nga ata që tashmë kanë qenë në gjendje t'i provojnë janë të mira, dhe jo këto pengesa vetëm sa na rrisin hype për ata. Ne do të jemi të vëmendshëm nesër për çdo informacion në lidhje me këto pajisje që, më në fund, do t'ju bëjë të prisni më shumë sesa do të dëshironim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   mushama dijo

    A jeni i sigurt për këtë informacion? Ata tashmë më shfaqen në porosi paraprake në fnac, me transport në 30 tetor.