AirPods Max vështirë se konsumon bateri edhe nëse janë jashtë kutisë dhe pa përdorim

Duket se Apple AirPods Max i ri nuk konsumon aq shumë bateri sa mund të mendojmë, edhe nëse nuk janë vendosur në kutinë e tyre "të veçantë". Dhe a është mbulesa për ata që nuk dinë, Vepron si një ndërprerës ndezje / fikje për këto AirPods Max. Po, si me AirPods dhe AirPods Pro, por pa karikim.

Për këtë çështje ka shumë polemika pasi shumë përdorues kishin frikë se konsumimi i kufjeve jashtë kutisë do të bëhej problem dhe kjo është arsyeja pse në MacRumors kanë kryer disa teste për të kontrolluar përafërsisht Konsumi i AirPods Max kur ato nuk ruhen në kutinë në mënyrë që të mos kalojnë në gjumë të zgjatur.

Përfundimi është se nuk ka shumë shterim të baterisë

Ekzistojnë dy mënyra të energjisë së ulët në këto AirPods Max, ai që aktivizohet vetëm 5 minuta pas ndalimit të përdorimit të kufjeve pa pasur nevojë të shkëputni asgjë dhe ai që aktivizohet kur futni kufjet në kutinë ose pas 72 minutash pasi t'i përdorni pa i futur në kutinë që çaktivizon Bluetooth dhe funksionin Find.

Në testet e kryera nga i mirënjohuri YouTuber Marques Brownlee, ai tregoi se megjithëse AirPods Max kalon në modalitetin e gjumit pas dy orësh pasi i kishte lënë jashtë tryezës por pa mbulesë dhe megjithëse janë ende të lidhur me iPhone, konsumi është afërsisht 1% e baterisë tuaj. Testimi tregon se pas një dite të plotë të mos prekjes së AirPods Max ose shkëputjes nga iPhone, ose rrëshqitjes në kutinë, konsumi ishte 3% e baterisë totale.

YouTuber tjetër bëri të njëjtat teste dhe në rastin e Andru Edwards, për shembull, kjo tregon se në 10 orë bateria e tyre u shterua me 3% dhe duke i lënë ata jashtë kutisë brenda natës konsumuan gjithsej 8% të baterisë së tyre, kështu që sasia e kohës së gatishmërisë mund të ndryshojë në varësi të iPhone me të cilin mund të jenë të lidhur. Logjikisht, është më mirë të lihen këto AirPods Max në rastin kur i heqim për t'i mbajtur sa më të mbrojtur dhe mbi të gjitha për të aktivizuar atë modalitet me fuqi të ulët që lejon më shumë autonomi. Shtë e qartë se konsumi duke i lënë ata jashtë çështjes nuk është aq i lartë, por kjo do të varet nga situata dhe nevoja e secilit përdorues.

Me siguri që kolegu ynë Luis Padilla na ofron informacion në lidhje me konsumin e këtyre AirPods Max kur i keni në duar. Ne shohim përpara për rishikimin tuaj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.