Origjinal dhe kopjoni AirPods Pro, a janë ato të njëjtat?

AirPods janë kufjet më të famshme të momentit, si në versionin e tyre origjinal ashtu edhe në gjeneratën e tretë, AirPods Pro, të cilat përfshijnë anulimin aktiv të zhurmës dhe zërin e përmirësuar. Ne gjejmë dhjetëra kopje shumë më të lira në treg që pretendojnë të ofrojnë të njëjtën gjë me çmime shumë më të ulëta, A eshte e vertete? Ne i krahasojmë ato dhe ju tregojmë për këtë.

Në video mund të shihni se sa estetikisht ata kanë arritur të kopjojnë shumë mirë AirPods, si kutinë e karikimit, e cila praktikisht nuk dallohet nga origjinali, ashtu edhe kufjet vetë, me të gjithë sensorët që ato përfshijnë, të paktën në lidhje me estetikën. Ju mund të shihni disa ndryshime të vogla në jastëkët e silikonit, me një prekje më pak të butë në kopje dhe pa rrjetë mbrojtëse që parandalon papastërtitë të hyjnë në kufje, të cilat origjinalet i kanë. Vetëm pjesa e poshtme e "kopjimit" AirPods Pro është e ndryshme nga Pro i vërtetë, duke përdorur të njëjtin dizajn të AirPods 1 dhe 2, ndërsa në Pro të vërtetë dizajni është i ndryshëm.

Por kur largohemi nga modeli dhe shkojmë të shohim operacionin, problemet fillojnë. Po, procesi i konfigurimit është i njëjtë, me animacionet që na tregon iPhone që na bëjnë të shpresojmë se ato do të funksionojnë ashtu si AirPods Pro të vërtetë, por sapo të kalojmë këtë iluzion optik, gjejmë realitetin e zymtë: pa anulim të zhurmës, pa transparencë ose mënyrë të ambientit, pa personalizim të kontrolleve. Ishte me të vërtetë diçka që e prisja, sepse për 60 € gjetja e një kufje që anulon zhurmën do të ishte një ëndërr, por gjithsesi është zhgënjyese. Por më e keqja është ende për të ardhur, dhe kjo ndodh vetëm kur ju goditi Play.

Tingulli i këtyre AirPods Pro të rremë është për keqardhje, i turpshëm, i turpshëm ... dhe mund të vazhdojë të vendosë kualifikues negativë. Një nga kufjet më të këqija që kam provuar ndonjëherë. Asnjë bas, asnjë treshe, asnjë fuqi ... duket se janë në një kanaçe, gjithçka tingëllon shumë e mbytur. Sufferingshtë një vuajtje e vërtetë të dëgjosh diçka me këto kufje, aq sa testimi i autonomisë së tyre ka qenë një sprovë, për të verifikuar që ato mezi arrijnë rreth dy orë, gjithashtu poshtë asaj që ofron autentikisht AirPods Pro. Ka shumë kufje shumë më të mira për atë çmim, megjithëse nuk duken si AirPods. Nëse i blini, paralajmëroheni.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Santiago dijo

  Nuk jam dakort. I bleva në AliExpress për 40 € dhe tingulli është i shkëlqyeshëm: asgjë për t’u patur zili tek origjinalet. Tani për tani kam qenë me ta për më shumë se 3 orë dhe ata janë akoma në energji baterie. Njerëzit e Apple janë të çmendur nëse mendojnë se unë do të shpenzoj më shumë se 200 dollarë për anulimin e zhurmës. Gjithashtu nuk është e nevojshme: kur i vish ato nuk dëgjon fare se çfarë po ndodh rreth teje. AirPods Pro janë një modë për geeks. Njësoj si AirPods, të cilin e gjeni të njëjtë për 25 €.

  1.    Gianfranco dijo

   Çfarë modeli keni blerë në aliexpress? mund te me dergoni ju lutem

 2.   pafund2 dijo

  Biznesi i mrekullueshëm i kufjeve false, apo si t’ia shesësh mutin që nëse e formon në një mënyrë tjetër askush nuk do të dëshironte një dhuratë, ose "Unë kam parë gjëra që kurrë nuk do t'i besonit dhe që po paraqiteshin si kufje Apple".

  Ikni nga imitimet, premtoni ato që premtojnë. Nëse nuk jeni të gatshëm të paguani atë që kushton origjinali (pavarësisht nëse është i drejtë apo jo ajo që ata e kërkojnë për të), blini diçka që NUK duket si e tillë sepse të paktën ju hiqni faktorin «Unë do të pasurohem kurriz i të paduruarve që e besojnë atë ». Ka kufje që tingëllojnë shkëlqyeshëm, që kushtojnë 30 euro dhe që nuk duken si ato të Apple.

 3.   Jose dijo

  Ku mund t’i blej