AirPods Max duket se ka probleme me baterinë

Apple AirPods Max i ri

Që nga fillimi i AirPods Max dhe mbulimi i saj kurioz lindin shumë pyetje në lidhje me mënyrën se si produkti mund të identifikojë kur është koha për të konsumuar baterinë me një normë normale dhe kur aktivizohet ajo "modaliteti i konsumit të ulët", i cili në teori i jep pajisjes një autonomi mjaft normale.

Sido që të jetë, shumica e përdoruesve vazhdojnë të raportojnë probleme në drejtim të kullimit të baterisë së AirPdos Max, dhënia e konsumimeve larg atyre që priten dhe njoftohen nga kompania Cupertino dhe madje edhe mbarimi i plotë pa i përdorur ato, a kemi bateri porte?

Siç kanë ndarë Këshilla të Apple, Përdoruesit nuk pushojnë të ankohen për problemet e ndryshme të baterisë së AirPods Max. Mund të gjejmë ankesa në Reddit, forumin e mbështetjes së Apple dhe natyrisht në Rrjetet Sociale. Ndër të dhëna të tjera shqetësuese, nuk janë të paktë ata që paralajmërojnë se AirPod-et e tyre kanë mbaruar baterinë për një ditë edhe pse nuk i kanë përdorur, diçka që në teori nuk duhet të ndodhë në asnjë rrethanë. Në teori, kjo ndodh rregullisht në ata përdorues që nuk ruajnë AirPods Max në rastet e tyre, duke kaluar nga 100% bateri në 1% në vetëm një natë, Sidoqoftë, kompania Cupertino tregon se nuk është e nevojshme të përdoret rasti që kufjet të kalojnë në një mënyrë me konsum të ulët.

Me sa duket problemi përkeqësohet kur AirPods Max tonë përdoren me Apple TV dhe produkte të tjerë përtej iPhone, Kështu që ata rekomandojnë rivendosjen e AirPods Max, shkëputjen e tyre nga Bluetooth kur ndalojmë t'i përdorim manualisht (faleminderit Apple) ose duke detyruar një rinisje përmes një shtypje të gjatë në Digital Crown derisa të shohim një dritë portokalli.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.