AirPods mund të ketë arritur 4 miliard dollarë, duke tejkaluar të dhënat më të mira të shitjeve për iPod

aeropodet pro

Kohët e fundit po flisnim për Mundësia e përfshirjes së AirPods në paketimin e disa iPhone Pro, një ide mjaft e pamundur duke pasur parasysh se sa mirë po kalojnë këto kufje për djemtë në Cupertino. Dhe a është kjo po shesin si churros... Ata janë duke tejkaluar të gjitha pritjet dhe se nuk kanë një çmim që mund të themi "ekonomik", megjithëse është e vërtetë që ato mund të gjenden me çmime më të lira në treg. AirPods do të kishte pasur një ndikim në këtë tremujorin e fundit 4 miliardë dollarë për Apple, pas kërcimit ju japim të gjitha detajet e këtij lajmi ...

E vërteta është se njohja e të dhënave të shitjeve të AirPods është një detyrë disi e komplikuar sepse Apple kurrë nuk thotë se sa nga secili produkt shet, ju vetëm mund ta dini duke diskriminuar shitjet e mundshme të Apple Watch dhe HomePod bazuar në shitjet e viteve të tjera për të parë shitjet që ata kanë pasur të AirPods brenda kategorisë Wearables and Home. Kështu do të kishin nxjerrë djemtë e Asymco vëllimi i shitjeve afër 4 miliardë dollarë për këto AirPods.

Disa kufje të vegjël që shesin shumë mirë dhe që, siç ju thamë disa javë më parë, do të kishin parë prodhimin e tyre të rritur: Bloomberg tashmë theksoi se Apple do të kishte dyfishuar numrin e njësive të prodhuara për shkak të shitjeve të mira që ata kishin. Dhe më e mira nga të gjitha është se ata do të kishin arritur të arrinin numrat e mirë të iPods, pajisjet kryesore të djemve Cupertino. Thjesht duhet të shkoni në rrugë për të zbuluar se si kanë qenë këto shitje dhe a keni AirPods? A po mendoni të blini disa AirPods për këtë fushatë të Krishtlindjes? me siguri ju i jeni përgjigjur po njërës prej dy pyetjeve ...


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.