AirPods Pro 2: çip i ri, më shumë bateri dhe shumë lajme të tjera

Sapo kemi përjetuar ceremoninë kryesore tashmë tradicionale të shtatorit, ku Apple zakonisht prezanton risitë e saj të shkëlqyera për vitin akademik 22-23 dhe, siç e parashikoi tashmë Gurman, Apple ka prezantuar një Përditësim i MADH e kufjeve tuaja premium në vesh, ka prezantuar një rinovim të AirPods Pro: AirPods Pro 2.

Thashethemet treguan për një përditësim në 2022 dhe ato nuk kanë dështuar. Gurman foli për një përmirësim në çipin (tek H2), një bateri më të madhe, një kuti të re me veçoritë Find My si shumë prej aksesorëve që Apple ka lançuar tashmë për MagSafe; përmirësime në zbulimin në vesh; specifikime të reja për monitorimin e ushtrimeve fizike dhe më shumë. Epo, nuk ka qenë shumë larg që atëherë AirPods Pro kanë ardhur të ngarkuara me lajme. Ju tregojmë më poshtë.

Dizajn

Gurman dhe më shumë thashetheme, theksuan tashmë në 2020 se Apple po testonte një dizajn më kompakt për AirPods Pro, i cili do të eliminonte shkopin e famshëm me të cilin jemi mësuar tashmë për të shtypur dhe menaxhuar tingullin e kufjeve tona. Megjithatë, aiAirPods Pro 2 NUK sjell ndryshime të rëndësishme në dizajn në krahasim me versionin e tij të mëparshëm.

mollë ruan kunjat që tashmë kishte AirPods Pro me një risi të madhe të cilat i diskutojmë në veçoritë e mëposhtme.

Megjithatë, një nga më të mëdhenjtë risitë që Apple ka prezantuar për sa i përket dizajnit janë në kuti, e cila tani vjen me një altoparlanti i përfshirë për funksione të ndryshme përveç vrimë tipike për të përfshirë një rrip të vogël. Megjithatë, Apple ka qenë gjithashtu shumë konservatore në lidhje me dizajnin dhe, përveç këtyre detajeve, kutia mbetet në të njëjtën madhësi dhe formë si paraardhësi i saj.

Tipare të reja

Apple ka përfshirë shumë lajme të rëndësishme në AirPods Pro 2 që do të ftojë më shumë se një për të rinovuar kufjet e tyre premium për të fituar përmirësime në cilësinë e zërit, baterinë, veçoritë dhe madje edhe përmirësime në anulimin e zhurmës. Gjithçka që Apple ka treguar është sa vijon:

 • Çipi i ri H2 i cili do të mundësojë veçori të reja si aftësia për të personalizuar audio hapësinore ose aftësia për të pasur një modalitet aktiv transparence që do të përshtatet në bazë të mjedisit.
 • Audio hapësinore e personalizueshme falë iOS 16 dhe çipit H2, i cili do t'ju lejojë të krijoni një hartë dëgjimore në lidhje me secilin prej AirPods për të përmirësuar përvojën në AirPods Pro 2.
 • Modaliteti i përmirësuar i transparencës. Tani, AirPods Pro 2 do të zbulojë automatikisht zhurmën e jashtme dhe do të rregullojë modalitetin e transparencës në mënyrë që të mos shqetësohemi nga zhurmat e larta. Për shembull, ne kalojmë pranë një vepre në rrugë dhe modaliteti i transparencës do të zvogëlojë tingullin e tij në mënyrë që të mos jetë i bezdisshëm për veshët tanë.
 • Un drejtues i ri audio me shtrembërim të ulët që do të përmirësojë cilësinë e audios dhe çdo lloj muzike do të dëgjohet më mirë.
 • Anulimi aktiv i zhurmës i përmirësuar, marrja e anulimit të zhurmës deri në 2 herë kundrejt AirPods Pro origjinale.
 • Mundësia e përfshijnë goma XS, për ata me veshë më të vegjël dhe a Përshtatshmëri më e madhe për çdo lloj përdoruesi.
 • Rritja e numrit të gjesteve për kunjat, tani do na lejojnë edhe neve volumi lart e poshtë duke rrëshqitur lart e poshtë, diçka që e kemi pritur prej vitesh.
 • Një e mahnitshme përmirësim në bateri, 33% më shumë (deri në 6 orë) me karikim dhe deri në 30 orë me baterinë e rimbushur në kuti. Pa dyshim, një përmirësim shumë i dukshëm krahasuar me modelin e mëparshëm.
 • Kuti e re, dizajn i ri dhe veçori të reja. Përfshin a altoparlant për të paralajmëruar për karikim të plotë, bateri e ulët dhe për ta gjetur atë, së bashku me funksionaliteti i ri Find My që do të na lejojë të kërkojmë kutinë AirPods Pro 2 (dhe ato nëse janë brenda) në të njëjtën mënyrë si pjesa tjetër e pajisjeve të përputhshme me këtë funksionalitet.
 • Përputhshmëria e karikimit me Karikues iPhone MagSafe.

Çmimet dhe datat e lëshimit

Datat kryesore për të ditur se kur do të mund të shijojmë AirPods Pro 2 të ri janë si më poshtë:

 • Rezervimet ofrohen nga data 9 shtator.
 • Mbërritjet e para për përdoruesit më 23 shtator
 • Çmimi: do të jetë 249 dollarë, ajo që supozojmë se do të arrijë për rreth 299 €, duke qenë disi më e shtrenjtë se gjenerata e parë

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.