AirPods Pro 2 do të arrijë këtë 2022 me një lidhës Lightning

Këtë vit do të kemi modeli i ri AirPods Pro nëse parashikimet e Ming Chi Kuo bëhen të vërteta, i cili gjithashtu siguron që sipas të gjitha gjasave nuk do të përfshijnë USB-C në rastin e tyre.

AirPods Pro tashmë janë dy vjeç dhe ndoshta nuk do të jetë derisa të kenë përfunduar vitin e tretë të jetës, kur të kenë zëvendësimin e tyre tashmë të disponueshëm në dyqane. Sipas Ming Chi Kuo, analisti ynë i preferuar, Prodhimi masiv i kësaj gjenerate të re të kufjeve do të fillojë këtë verë, ndoshta në muajt korrik ose gusht, për të dalë në shitje para fundit të vitit. Në këtë mënyrë kufjet e reja mund të prezantohen së bashku me modelet e reja të iPhone dhe të dalin në shitje njëkohësisht.

AirPods

Kuo gjithashtu siguron që prodhimi i tyre do të bëhet në Vietnam, një ndryshim që Apple e la të kuptohet tashmë disa ditë më parë kur u komunikoi furnitorëve të saj synimet e saj për të ndryshuar prodhimin e shumë prej produkteve të saj nga Kina në Vietnam ose Indi. Pas gjithë problemeve të furnizimit të shkaktuara nga pandemia në Kinë, Synimet e Apple janë të varen gjithnjë e më pak nga vendi aziatik për prodhimin e produkteve të saj, dhe ky do të jetë një hap i mëtejshëm në këtë drejtim.

Aty ku nuk do të ketë ndryshim është porta e karikimit. Pas të gjitha lajmeve se Apple më në fund do të ndryshojë portin Lightning të produkteve të saj në USB-C, kryesisht për shkak të presionit nga Bashkimi Evropian, duket se AirPods ata do të vazhdojnë me Vetëtimën për një brez tjetër. Ka kuptim të përsosur pasi iPhone do të vazhdojë këtë vit me një port Lightning dhe nuk pritet të jetë deri në modelin 2023 kur do të kalojë në USB-C. Në çdo rast, duhet të kujtojmë se AirPods Pro gjithashtu ngarkohen me valë.

Ka edhe thashetheme të tjera për ndryshime në formën e tij dhe sensorë të rinj që lidhen me shëndetin dhe aktivitetin fizik, si dhe Mbështetje e zërit "pa humbje". Të gjitha këto thashetheme nuk janë konfirmuar ende nga ndonjë burim i besueshëm, ndaj do të duhet të presim derisa të kemi më shumë informacione për të.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.