AirPods Pro 2 do të vazhdojë me të njëjtin dizajn pavarësisht thashethemeve që flisnin për ndryshime

Apple AirPods Pro

AirPods kanë qenë një nga revolucionet e fundit të mëdha të Apple për sa i përket teknologjisë. Kufje që kanë krijuar një sensacion deri në atë pikë sa konkurrentët e Apple kopjuan dizajnet e tyre ashtu siç kanë bërë me telefonat inteligjentë apo edhe me sistemet operative. Dhe është se Apple ka krijuar gjithmonë një identitet rreth kufjeve të saj. AirPods, AirPods Pro ose AirPods Max, një gamë kufjesh që ka ardhur duke u rritur dhe për të cilat Apple po bën shumë baste. Ata do të rinovohen... dhe pak ditë më parë Një ndryshim i mundshëm i dizajnit në AirPods Pro u zbulua, tani ato janë zhbllokuar dhe duket se do të kenë të njëjtin dizajn si AirPods Pro të gjeneratës së parë. Vazhdoni të lexoni ndërsa ne ju tregojmë të gjitha detajet…

I njëjti dizajn, ose një dizajn i ri me ndryshime të vogla… U fol për një ndryshim dizajni pa shkopin karakteristik në të cilin ndodhet mikrofoni, diçka si Beats Studio Buds, kufje të vogla që mezi dalin nga veshi ynë. Dhe është se "shkopi" aktual përmban, përveç mikrofonit, një sensor IR që është përgjegjës për zbulimin kur i kemi kufjet në vesh. Të rejat do të kishin sensorë të zbulimit të lëkurës (aktualisht gjenden në gjeneratën e tretë AirPods) dhe supozohet se nuk do të ishin në këtë zonë, kështu që dizajni mund të ndryshojë.

Zbulimi i lëkurës po, një zbulim i ri që do të na lejonte t'i mbanim ato në xhep pa u aktivizuar siç ndodh tani duke pasur sensorë IR dhe duke ngatërruar veshin tonë me çdo sipërfaqe që mbulon këtë sensor dhe i bën kufjet të besojnë se janë në veshin tonë. Çfarë tjetër mund të presim nga këto AirPods Pro të reja? përmirësime në funksionimin e tij në thelb. Përmirësime për sa i përket cilësisë së zërit, dhe veçanërisht përmirësime në drejtim të izolimit të anulimit të zhurmës. Dhe ju, çfarë prisni nga AirPods Pro i ardhshëm? Ju lexuam...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Dante dijo

  Çfarë do të doja?

  – ALAC (Apple Lossless Audio Codec).
  – Zbulimi i lëkurës
  – Përmirësimi i jetëgjatësisë së baterisë veçanërisht me anulimin e aktivizuar.
  – Cilësi e përmirësuar e anulimit.
  – Çmimi i rregulluar 250€.
  – Ngarkimi USB-C përveç karikimit me valë.