Në cilat kushte AirPods Pro janë rezistent ndaj ujit?

Ne mund të kapim ato të reja AirPods Pro, kufjet e reja pa tel nga eleganca Cupertino @ s. Kufje me mbiemrin "Pro" që na sjellin shumë veçori të reja, ndër të cilat spikat anulimi aktiv i zhurmës. Por jo vetëm kaq, dhe do të kemi për herë të parë edhe disa AirPods me rezistencë ndaj ujit dhe lagështisë. Deri ku shkon kjo rezistencë e re? pas kërcimit ju japim të gjitha detajet ...

Mbani në mend se kjo është diçka e re, gjenerata e dytë e AirPods nuk kishte ndonjë mbrojtje ndaj ujit. Kjo është arsyeja pse Apple do të kishte përmirësuar hidroizolimin e këtyre AirPods të rinj duke i bërë ato edhe më rezistente. Sidoqoftë, ju tashmë e dini që Apple nuk mbulon ndonjë defekt për shkak të ujit, domethënë nëse keni ndonjë gabim me ujë, ose lagështirë, dhe ndonjë nga AirPods tuaj pushon së punuari, ju jeni pa to ... Dhe po, këto të reja AirPods kanë rezistencë ndaj ujit IPX4 por garancia nuk mbulon dëmet e shkaktuara nga uji ose lagështia. Çfarë nënkupton vlerësimi i rezistencës IPX4?

  • X mbrojtje ndaj grimcave të tilla si pluhuri ose ndonjë "organizëm" i veshëve tanë, domethënë, cerumeni tipik i veshëve tanë nuk do të hyjë në vesh.
  • 4 rezistencë spërkatjeje për 10 minuta, domethënë mbrojtje nga djersa ose shiu kur po i përdorim ato.

A mund të notojmë me AirPods Pro të ri? përgjigja është e qartë: JO. Mirë për Apple për t'i bërë ato më rezistente, por duhet të kemi parasysh që ato nuk janë të zhytura, ato janë rezistente, madje mund t'i pastrojmë me pak lagështi, por duke qenë të kujdesshëm dhe duke rrezikuar që ato të dëmtohen dhe ne do të mbetemi pa garanci nga Apple. Sigurisht, mirë për djemtë nga Cupertino që morën iniciativën për të krijuar këto AirPods rezistentë, sigurisht që ne do të kemi AirPods me të cilët mund të notojmë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.