AirPods Pro, kufjet e reja për tu rrahur

AirPods, shitësi më i mirë i Apple gjatë viteve të fundit, kanë dalë me një rival të ashpër, por vjen nga shtëpia e tyre. AirPods Pro i ri përfshin gjithçka që shumë përdorues kanë kërkuar për një kohë të gjatë: anulimi i zhurmës, cilësi më e mirë e zërit, rezistencë ndaj ujit dhe djersës dhe një dizajn i ri fiksoni më mirë në veshët e tij.

Mbajtja e thelbit të AirPods (autonomi e shkëlqyeshme, lehtësia e përdorimit dhe lidhja automatike), këto AirPods Pro përmirësojnë AirPod-et konvencionale, megjithëse kjo përfaqëson një rritje të konsiderueshme të çmimeve. Ne i kemi testuar ato dhe jua tregojmë atyre që të vendosni nëse këto do të jenë kufjet tuaja të rradhës, ose nëse mbani AirPod-et tuaja të vjetra.

Dizajn i ri. e njejta thelb

Apple ka dashur të rinovojë dizajnin e kësaj gjenerate të re të AirPods për t'i dalluar qartë nga ato konvencionale. Dhe e ka bërë duke i dhënë atyre një pamje më diskrete, më të vogël, por duke ndryshuar llojin e kufjeve: tani ato janë në vesh. Domethënë, ato futen në veshin tuaj, dhe falë jastëkëve të veshit silikoni që ato përfshijnë, bëni një vulë që kontribuon në izolimin e pjesës së jashtme. Përveç se nuk lejon që kaq shumë zhurmë të kalojë përmes, kjo jastëk i ndihmon ata të rregullohen më mirë, kështu që shumë prej atyre që u ankuan se AirPods po binin do të gjejnë në këto AirPods Pro të reja atë që kërkonin. Janë përfshirë jastëkët e veshëve me madhësi të ndryshme për t'iu përshtatur çdo lloj veshi.

Shtrati i ngarkesave është disi më i madh, por vetëm pak, edhe pse mund të duket më i madh për shkak të orientimit të ri horizontal. Por ende ruan madhësinë e përsosur për të hyrë në xhepin e pantallonave, një nga arsyet e suksesit të AirPods që shpresojmë të mos ndryshojë kurrë. Kjo kuti është ajo që përdoret akoma për lidhjen e tyre dhe për t'i rimbushur ato, duke dhënë më shumë se 24 orë autonomi në total. Kufjet kanë 5 orë nëse nuk përdorim mënyrën e anulimit të zhurmës ose transparencës, ose 4 orë e gjysmë nëse i përdorim ato. Në këtë drejtim, ata vazhdojnë të jenë një referencë në kategorinë e tyre.

Ajo që është plotësisht e paimitueshme është lidhja automatike falë çipit H1: hapni kutinë AirPods dhe një dritare do të shfaqet në iPhone tuaj për të bërë lidhjen, dhe pasi të bëhet Tashmë do t'i keni në dispozicion në të gjitha pajisjet që keni me llogarinë tuaj iCloud, pa konfigurim të mëtejshëm. Kjo magji që jemi mësuar tashmë pas pothuajse tre vjet debutimi të AirPods është ende e ruajtur, thjesht e varur.

Mbushja e re e silikonit është e rehatshme për tu veshur, madje edhe për dikë që nuk është i njohur me veshë si unë. Më duhet të pranoj se do të jetë e vështirë për mua të tejkaloj AirPods tradicionale në rehati, kufjet më të rehatshme që kam veshur ndonjëherë dhe që mund t'i kem në veshët e mi për orë të tëra pa ndonjë lodhje. Por kjo nuk do të thotë që ata janë të pakëndshëm, vetëm kaq Unë do të duhet të mësohem me ndjenjën e veshjes së diçkaje brenda veshëve të mi, pa zhurmë të mëtejshme. Në këmbim, unë kam gjëra të tjera që e plotësojnë atë shqetësim të vogël.

Karakteristika të reja të shumëpritura

Meqenëse u hapën AirPod-et e para, shumë theks u vunë në mangësitë e tyre kryesore: mungesa e anulimit të zhurmës dhe asnjë certifikim i rezistencës ndaj ujit. Të dy problemet janë rregulluar nga Apple me këto AirPods Pro. Lidhur me anulimin e zhurmës, ai e ka bërë atë në një mënyrë të madhe: anulimi pasiv falë jastëkave silikoni, por edhe një sistemi të përparuar të anulimit aktiv që është vërtet mahnitës. Rezistenca ndaj ujit që Apple i ka dhënë nuk është për t'u habitur, një IPX4 i thjeshtë që ju lejon t'i përdorni ato për të kandiduar ose ecur në shi pa frikë, por pishina duhet të jetë shumë larg.

Difficultshtë e vështirë të përshkruash se si është anulimi i zhurmës, por mund të të them se vërtet habitesh kur i vendos për herë të parë dhe e aktivizon: papritmas ka një heshtje rreth teje. Sigurisht që të dëgjosh muzikë si kjo është një përvojë shumë më e mirë sesa të dëgjosh të gjithë zhurmën nga rruga, metroja ose autobusi. Por gjithashtu paraqet një problem: jini shumë të kujdesshëm me përdorimin e tij në rrugë, sepse ju izoloheni plotësisht nga bota e jashtme dhe mund të merrni më shumë se një frikë. Po aq e mahnitshme është modaliteti i Transparencës, i cili është tamam e kundërta: ju dëgjoni gjithçka përreth jush. Tani nuk keni pse të hiqni kufjen kur dikush ju flet, pasi duke aktivizuar modalitetin e Transparencës do të dëgjoni gjithçka që do t'ju thonë falë faktit që mikrofonët e kufjeve do t'ia transmetojnë atë në veshët tuaj.

Këto karakteristika të reja vijnë me kontrolle të reja. Harrojeni goditjet në AirPods tuaj, sepse tani ju duhet të shtypni kërcellin e kufjeve për t'i dhënë atyre urdhra. Kontrollimi i riprodhimit dhe aktivizimi i mënyrave të anulimit ose transparencës është i mundur nga secili prej dy kufjeve, dhe ne kemi një margjinë të caktuar të konfigurimit, por ende nuk kemi kontroll të volumit. Sigurisht, nuk mund të harrojmë se mund të thirremi Siri vetëm me zërin tonë, pa pasur nevojë të prekim fare AirPods dhe kështu t'i themi që të ngrejë ose ulë zërin, ose të telefonojë një nga kontaktet tona.

Cilësi superiore e zërit

Këtu nuk ka dyshim: cilësia e zërit të AirPods Pro është më e lartë se ajo e AirPods. Dhe po përdor anulimin e zhurmës dhe pa të. Por sigurisht që është shumë më e dukshme kur jemi të izoluar nga jashtë dhe mund të shijojmë të gjitha nuancat e muzikës që po dëgjojmë. Tingull i fuqishëm, bas i mirë dhe mbi të gjitha një tingull shumë i ekuilibruar që na lejon të shijojmë shumë nuanca thjesht pa çmim me AirPod-et normale. AirPods Pro janë në nivelin e kufjeve të markave të tjera kryesore, po, me çmime shumë të ngjashme.

Mendimi i redaktorit

Për cilësinë e zërit, funksionet dhe dizajnin, AirPods Pro i ri i kalon më shumë AirPods në të gjitha aspektet, megjithëse e bëjnë këtë me koston e një dizajni të ri "në vesh" që jo të gjithë e pranojnë dhe me një rritje të konsiderueshme të çmimit. Anulimi i zhurmës është me të vërtetë mahnitës duke marrë parasysh madhësinë e vogël të kufjeve, dhe modaliteti i Transparencës është shumë i dobishëm për të qenë në gjendje të jeni të vetëdijshëm për mjedisin tuaj pa qenë e nevojshme të hiqni kufjet. Një sistem i ri kontrolli që lë pak hapësirë ​​për personalizim dhe një autonomi që mbetet në kategorinë më të mirë, për të një produkt i rezervuar nga çmimi për më të kërkuarit, por që me siguri nuk do t'i zhgënjejë ata. Ju mund t'i blini në mollë për 279 €.

AirPods Pro
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
279
 • 80%

 • AirPods Pro
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • tingull
  Redaktori: 90%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Dizajnoni dhe ndërtoni cilësinë
 • Madhësia kompakte
 • Autonomi e madhe
 • Anulimi i zhurmës dhe modaliteti i ambientit
 • Lidhja automatike
 • Cilësi superiore e zërit

Contras

 • Në vesh, gjë që mund të jetë e papërshtatshme për disa përdorues
 • Jashtë ekosistemit Apple, karakteristika të kufizuara

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Assier dijo

  Se cilësia e zërit është padyshim më e mirë ... Unë isha shumë i ngazëllyer për këto helmeta (kisha përdorur brezin e parë për gati 3 vjet). Dhe më jep ndjesinë se ato tingëllojnë saktësisht njësoj, ose një ndryshim pothuajse i padukshëm. I bleva brenda 5 minutash nga dalja nga dëshira që kisha për ty. Por jam pak i zhgënjyer. Anulimi i zhurmës është i mirë. Ajo gjë në lidhje me heshtjen ... Motorët e makinave dhe zhurmat e makinave ndalojnë të bien (kondicionerët rrotullohen). Por ju mund të dëgjoni njerëz duke folur (më të qetë) dhe mund të dëgjoni goditjet e gjërave ...

 2.   Hummer dijo

  279 € ¿?. Por a sjellin ata një celular si një dhuratë apo diçka tjetër?

  1.    Hummer dijo

   Më vjen keq mik, ndonjëherë më duket se jam budalla, nuk do të ndodhë më