AirPods Pro Lite mund të dalë në treg në mes të vitit

aeropodet pro

Ne i kthehemi ngarkesës me thashethemet që botuam disa ditë më parë në lidhje me AirPods Pro Lite. Aktualisht, Apple na ofron brenda rrezes së kufjeve pa tela AirPods dhe AirPods Pro të cilave do t'u shtohej AirPods Pro Lite, të cilat ato do të ishin në gjysmë të rrugës midis të dy modeleve.

Sipas mediumit Digitimes, AirPods Pro Lite do të ishte i ngjashëm me AirPods Pro por me më pak karakteristika. Ky medium është i vetmi medium që flet për këtë gamë të re, megjithatë Ming-Chi Kuo deklaroi para disa ditësh atë Apple ka në plan të lëshojë një gamë të re kufjesh deri në mes të vitit 2020, kështu që ka të ngjarë të flasin për të njëjtën gjë.

Problemin e gjejmë në atë që secili medium përshkruan këtë brez të ri në një mënyrë tjetër. Ndërsa Digitimes thotë se AirPods Pro Lite (ky nuk do të jetë emri i tij me 100% probabilitet) do të jetë bazë për sa i përket funksioneve, Ming-Chi Kuo shprehet se do të jetë një kufje e nivelit të lartë, duke nënkuptuar se është një version i ri të Beats Solo Pro.

edhe Digitimes mund t'i referohen Powerbeats 4, një kufje që tashmë e kemi parë të referohet në kodin iOS. Mbi një mister. Nëse marrim informacionin nga DigitTimes me vlerën nominale, kufjet e reja Ata do të binin midis AirdPos me karikim pa tel dhe AirPods Pro.

Supozime

Apple vazhdon të shesë AirPods pa një rast karikimi wireless, duke qenë modeli më i lirë. Nëse konfirmohet që Apple lançon AirPods Pro Lite, ose si quhen më në fund, ka të ngjarë që modeli me karikim përmes kabllos të zhduket, dhe se çmimi i modelit me një kabëll wireless do të ulë çmimin e tij, në vendoseni këtë gamë të re me të njëjtin çmim si ky model.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.