AirPods Pro mund të lansohet po këtë muaj të tetorit

Apple mund të nisë AirPods Pro të ri në fund të këtij muaji tetor. Kjo është të paktën ajo që është botuar nga "China Economic Daily", një medium kinez që sapo ka publikuar këtë lajm. Anulimi i zhurmës dhe një dizajn "në vesh" mund të jenë ndryshimet e mëdha krahasuar me AirPod-et aktuale.

Këto kufje të reja mund të bëhen publike gjatë ngjarjes së supozuar që Apple mund të kryejë më vonë këtë muaj, me një shitje pothuajse të menjëhershme. Një çmim më i lartë se modeli aktual dhe karakteristika më të përparuara për këto AirPods Pro të reja, të cilat në këtë mënyrë do të kompletonin gamën "Pro" të Apple, e cila përfshin kompjutera Mac, iPhone dhe iPad dhe tani AirPods.

Këto AirPods Pro të reja do të ishin gjenerata e tretë e kufjeve më të famshme të Apple, me një dizajn të ri "në vesh" që do të ishte në përputhje me një mënyrë të re të anulimit të zhurmës për të përmirësuar tingullin në mjedise të zhurmshme, një nga të metat e pakta që mund të gjenden në modelin aktual. Këto AirPods Pro do të vijnë me një çmim dukshëm më të lartë, rreth 260 dollarë, gjë që do të justifikohej nga ky funksion i ri i anulimit të zhurmës dhe një konstruksion metalik, i cili do të ndihmonte në shpërndarjen më të mirë të nxehtësisë.

Thashethemet për AirPods të reja janë gjithnjë e më këmbëngulëse, veçanërisht pasi në iOS 13.2, një version që është ende në fazën Beta, u shfaq një ikonë e re që tregon AirPods me një dizajn të ndryshëm nga ato aktuale, me një majë silikoni si një kufje veshi. Një animacion i supozuar i qendrës së kontrollit është shfaqur gjithashtu me një kontroll të funksionit të anulimit të zhurmës e cila mbështet ekzistencën e këtyre kufjeve të reja. Ne do të duhet të presim deri në fund të këtij muaji për të parë nëse thashethemet janë konfirmuar dhe i dimë të gjitha tiparet e reja të këtyre AirPods Pro të supozuar.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.