AirPods Pro përmirëson vonesën në raport me modelin e mëparshëm

aeropodet pro

Ndryshimi në dizajn, ndryshimi në mënyrën se si ne ndërveprojmë manualisht me AirPods Pro, cilësi më e mirë e zërit, mënyra e anulimit të zhurmës dhe transparencës, jastëkët e silikonit dhe shumë risi të tjera në AirPods Pro të ri e bëjnë këtë produkt me të vërtetë të ndryshëm nga modeli i mëparshëm . Gjithashtu tani sipas muzikantit dhe zhvilluesit të softuerit Stepehen Coyle, AirPods Pro kanë vonesë më të mirë se AirPods të mëparshëm.

AirPods Latente

Studimi i kryer nga Coyle tregon se AirPods Pro i ri ka një vonesë më të ulët kur bëhet fjalë për të luajtur muzikë ose tinguj dhe kjo është shumë e mirë për përdoruesit pasi ato e bëjnë gjithçka më reale. Isshtë si prekja e ekranit të iPad, iPhone apo edhe kur jemi duke luajtur me tastierën tonë të preferuar dhe shohim që duke shtypur mund të vononi milisekonda në kryerjen e veprimit. Ulja e vonesës është gjithmonë e mirë dhe këta AirPods Pro e bëjnë atë siç tregohet nga studimi i këtij zhvilluesi.

Brezi i parë AirPods kishte një latente përveç 274 më shumë sipas studimit të tyre, mbajeni këtë shifër sepse bie pasi ne kemi modele të reja dhe gjenerata e dytë AirPods arriti të godiste 178 ms. Pasi të jetë testuar AirPods Pro, rezultati është disi më i mirë duke e zvogëluar këtë numër në 144 ms, një shifër interesante dhe me të vërtetë e ulët kur e krahasojmë me shiritin e Beats Studio 3 ose Sony WH-CH700N.

Logjikisht, altoparlanti i iPhone është ai që shënon vijën e verdhë dhe kjo shifër është e pamundur të përputhet por gjithmonë mund t'i përmirësoni këto të dhëna të kufjeve për sa i përket vonesës, kështu që është gjithmonë mirë për përdoruesin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.