AirPods Sjellin Fitimin më të Mirë për Furnizuesit Aziatikë të Apple

L Furnizuesit e Apple krijojnë fitim sidomos kur kanë porosi të mëdha, atëherë të ardhurat nga këto mirëmbahen ose bien madje në varësi të humbjes së interesit të përdoruesve për pajisjet. Padyshim që gjithçka nuk mbaron këtu, zakonisht është ai moment kur ri-lëshohen pajisje të reja që përfundojnë duke rritur shitjet. Në lidhje me këtë, sot ne ju sjellim informacionin që do të konfirmonte se AirPods do të raportonte të ardhura të mëdha tek furnitorët e Apple. Pas kërcimit ju japim më shumë detaje.

Dhe është që çuditërisht ata janë duke u shitur për djemtë nga Cupertino. Për shembull, Luxshare Precision Industry, një nga prodhuesit e AirPods për Apple do të kishte trefishuar numrin e njësive të AirPods të prodhuara këtë vit. Të dhëna të mira për Apple që nga statistikat e fundit nga Bloomberg flasin se katalogu i veshjeve të Apple, i cili përfshin AirPods, do të ishte raportimi gjatë vitit 2019 tek Apple rreth 41% të vëllimit të biznesit. Credit Suisse gjithashtu vlerëson një rritje progresive në dërgesat që lëvizin linjën e montimit të Apple duke arritur në 120 milion në 2021 (tani ato do të ishin 60 milion).

L AirPods përbënte 2018% të të ardhurave të kompanisë për të cilën po flisnim, Luxshare në 26Në vitin 2020, analistët e HSBC parashikojnë që AirPods do të përbëjë 50% të të ardhurave të kompanisë. Dhe a është kjo Apple madje do të kishte rritur shkallën e prodhimit të AirPods Pro nga 1 milion në 2 milion njësi në muaj. E gjithë kjo në të cilën përkthehet, ose më mirë, pse ndodh, ne duhet të shohim vetëm orët e transportit që kemi kur blejmë AirPods Pro për këto Krishtlindje dhe do të kuptoni se si kjo kohë është rritur. Madje duke mos qenë në dispozicion deri pas Krishtlindje ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.