Re AirPods 3 dhe Apple Music Hi-Fi brenda pak javësh

AirPods Apple

Thashethemet për të renë AirPods të gjeneratës së tretë së bashku me Apple Music me cilësi Hi-Fi, tani shfaqen nga Hits Daily Double. Thashethemet në lidhje me gjeneratën e tretë AirPods aktualisht janë të rralla, por është e vërtetë që kemi folur për to për një kohë të gjatë.

Pritet që prezantimi i mëparshëm i Apple, këto kufje do të bënin një paraqitje, por më në fund nuk ishte. Tani thuhet gjithashtu se mund të shoqërohet nga një version i rinovuar i Apple Music, që do të thoshte cilësi më të lartë audio për përdoruesit me "dëgjim më të mirë". 

Apple Music sot mban kufirin e saj në 256kbps AAC, dhe cilësia e CD-së 16-bit / 44.1kHz është ekuivalente me 1.141kbps. Nga ana tjetër ne kemi cilësinë e studios 24-bit / 192kHz e cila është ekuivalente me 9.216kpbs. Këto nivele janë ato të ofruara nga shërbime të tilla si TiDAL, Qobuz dhe Amazon, ndërsa Deezer dhe Spotify kanë mbetur me cilësi CD dhe Apple Music shumë më poshtë se të gjitha këto, kështu që kësaj radhe ata mund të shtojnë veçori të reja në këtë drejtim.

Esto do të zbatohej logjikisht pa kosto në shërbim kështu që përdoruesit do të vazhdonin të paguanin të njëjtat tarifa për të përfshirë cilësinë e audios Hi-Fi, gjithmonë sipas këtyre thashethemeve nga Hits Daily Double. Nëse ky lajm është i vërtetë, ne jemi të sigurt që do t'ju sjellë fitime edhe nëse çmimi nuk rritet përfundimisht dhe është një strategji spektakolare e marketingut, e disponueshme vetëm për Apple (për arsye ekonomike padyshim) dhe është që mos rritja e kuotës për duke ofruar cilësi më të lartë është ajo që bëri kur ofruan filma falas 4K HDR nëse i keni blerë në HD ...

Duket se WWDC e ardhshme do të ishte çelësi për të shtuar këtë risi në Apple Music dhe madje për të hedhur në treg direkt AirPods 3. Ne do të shohim se çfarë është e vërtetë në të gjitha këto dhe shpresojmë të jetë e vërtetë pasi që do të ishte një avantazh për të gjithë përdoruesit e Apple Music në krahasim me shërbimet e tjera që transmetojnë muzikë. Shtimi i audios Hi-Res do të ishte pak më tej, por me një kosto shtesë nuk e shohim as aq larg cfare mendoni ju


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.