AirTags të reja mund të ngarkohen me pjesën e pasme të iPhone

AIRTAG

2021 pritet të jetë viti që ne shohim produkte të reja të Apple, dhe unë nuk jam duke folur për iPhone të reja ose Mac të reja, unë jam duke folur për produkte të reja. Pikërisht një prej tyre do të jetë AIRTAG, produkti për të cilin po flasim prej disa vitesh dhe duket se ata do të arrijnë në vitin 2021. Për çfarë po flasim? të një pajisje që do të na lejojë të gjejmë çdo gjë tjetër për të cilën vendosim një AirTag, domethënë, nëse vendosim një AirTag në unazën tonë të çelësave, ne gjithmonë do t'i kemi çelësat tanë të vendosur. Tani e dimë që këto AirTags mund të jenë pajisja e parë që mund ta mbajmë me pjesën e pasme të iPhone-it tonë. Vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë të gjitha detajet.

Dhe tashmë është zbuluar se e rejas iPhone 12 mund të bëjë një karikim të kundërt në një pajisje tjetër, nuk është aktiv, është zbuluar përmes dokumentacionit që Apple i dha FCC, dhe pikërisht kjo do të ishte perfekte për të ngarkuar AirTags të reja. Për shkak se një nga problemet kryesore të një pajisjeje si AirTag është mënyra se si do të karikohen, ose nëse do të kenë bateri të zëvendësueshme (nuk ka shumë gjasa). I ri MagSafe i iPhone 12 do të ishte perfekt në këtë rast pasi do të na lejonte të mbanim me iPhone pa rrezikuar ta humbim atë në AirTag-in tonë të ri.

Në prezantimin e Samsung Galaxy S21 ne tashmë pamë se si Samsung ishte përpara Apple me Galaxy Smart Tag, Tani është Apple që duhet të ngutet, dhe Ju gjithashtu duhet t'u jepni atyre për të aktivizuar ngarkimin e kundërt që të tjerët kanë tashmë dhe se do të ishte mirë që ne të jemi në gjendje të karikojmë AirPods për shembull, në fakt iPad-et tashmë karikojnë Apple Pencil në këtë mënyrë. Ky mund të jetë viti, Apple tani do të lëshojë diçka që Samsung ka lëshuar tashmë, por tani është koha për të parë se si e bëjnë atë për t'i dhënë Apple atë prekje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.