Aksesorët Aqara të pajtueshëm me HomeKit janë treguar tashmë në dyqanin online Apple

La nënshkrimi popullor Aqara që ka produkte dhe pajisje të përputhshme me HomeKit të Apple tashmë ka disa nga këto në faqen e internetit të vetë kompanisë. Për momentin, ato mund të blihen në dyqanet online në Spanjë, Francë, Gjermani, Itali dhe Mbretërinë e Bashkuar.

Në këtë kuptim, duhet thënë se firma Cupertino tashmë shiste aksesorë në disa dyqane online dhe fizike në botë, por ishin përqendruar në Kinën kontinentale, Hong Kong dhe Makao. Më në fund, këto produkte fillojnë të tregtohen në faqen e internetit të Apple në disa vende të tjera.

Disi më e shtrenjtë se diku tjetër

Tani për tani ne e shohim veten në dyqanin online Apple është se çmimet e këtyre produkteve janë disi më të larta se në dyqanet e tjera në internet, gjë që na bën të mendojmë se me të vërtetë pak përdorues do të vlerësojnë blerjen e ndonjërit prej tyre në faqen e internetit të Apple. Për shembull, ai Sensori i temperaturës dhe lagështisë së Aqara-s është me çmim 29,95 euro në Apple, mientras que en dyqane si Amazon, Ne e gjetëm atë për pak më shumë se 18 euro. 

Linja e produkteve që Aqara ka është e pafund por për dyqanet online të Apple ka vetëm disa produkte të disponueshëm. Në këtë rast ne shohim Hub M2, i cili është më i tanishmi nga pajisjet Aqara Hub, kamera G2H e cila është një aparat fotografik urë me përkufizim të lartë 1080p E pajtueshme me Sensorin e Sigurt të videos, dritares dhe dyerve të HomeKit, Sensorin e temperaturës dhe lagështisë së kompanisë dhe sensorin e dridhjeve.

Duhet thënë që ndërsa shkruajmë këtë artikull asnjë nga produktet nuk është në dispozicion për blerje, të gjitha shfaqen të shitura, por kjo mund të ndryshojë në orët e ardhshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.