Aktivitete dhe ngjarje për 5 vjetorin e Pokémon Go

Pokemon Go

Kanë kaluar pesë vjet që kur u lëshua zyrtarisht për pajisjet mobile loja popullore pokemon go. Gjatë gjithë kësaj kohe kemi parë shumë azhurnime, lajme dhe pse të mos e themi të çmendur, tani kompania dëshiron ta festojë atë në një mënyrë të madhe dhe për këtë arsye ata njoftuan në faqen e tyre të internetit një seri aktivitetesh interesante për ata përdorues që duan t'i bëjnë ato. Shumë prej jush mund të mos jenë më për punën e gjuetisë së Pokemonëve në iPhone tuaj, por ka shumë përdorues që vazhdojnë ta bëjnë këtë edhe sot dhe për ta janë të gjitha këto aktivitete.

Loja u bë pesë vjeç dje, 6 korrik Dhe për të festuar Kompaninë Pokémon dhe Niantic, ata kanë përgatitur një pjesë të mirë të aktiviteteve që ne do t'i ndajmë me të gjithë ju. Në këtë rast që derdhja që të gjitha këto ngjarje të kenë një datë skadence, 15 Korrikun e ardhshëm në 20:00.

 • Fluturimi Darumaka dhe Pikachu me një tullumbace në formën 5 do të shfaqen më shpesh të egra. Shpresojmë, ju do të hasni një Darumaka të Shndritshëm!
 • Darumaka, Chespin, Fennekin, Froakie dhe Pikachu Fluturimi me një tullumbace në formën 5 do të shfaqet në forays e një ylli.
 • Bulbasaur, Charmander, Squirtle, Chikorita, Cyndaquil, Totodile, Treecko, Torchic, Mudkip, Turtwig, Chimchar, Piplup, Snivy, Tepig, Oshawott, Chespin, Fennekin dhe Froakie do të shfaqen pranë PokéStops me kompletimin e moduleve të Bait aktive. Ju gjithashtu mund të takoni disa prej këtyre Pokemonëve të hershëm të aventurave si Bulbasaur, Charmander, Squirtle, Treecko, Torchic, Mudkip, Snivy, Tepig dhe Oshawott në natyrë.
 • Ju do të merrni detyra shtesë kërkimore ditore shtesë që do të çojnë në takime me Bulbasaur, Charmander, Squirtle, Chikorita, Cyndaquil, Totodile, Treecko, Torchic, Mudkip, Turtwig, Chimchar, Piplup, Snivy, Tepig, Oshawott, Chespin, Fennekin dhe Froekin .
 • Përfundoni Sfidën e Koleksionit të kësaj ngjarjeje për të marrë një takim të dobishëm me Flying Pikachu dhe tullumbacen e tij në formën 5, plus Candmbëlsira të Rralla dhe një sasi masive Balls Poké!

Ju do të gjeni këtë dhe më shumë informacion në lidhje me ngjarjet direkt në Uebfaqja e Pokémon Go Live.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.