Si të aktivizoni funksionin Mesazhet në iCloud nga iPhone

iOS 11.3 nuk ka ardhur saktësisht i ngarkuar me lajme, por sjell disa detaje me të cilat kompania Cupertino dëshiron të na e bëjë jetën më të lehtë, të pakta por efektive, mbase kësaj here do të themi "cilësia është më e mirë se sasia".

Një nga ato funksionalitete që publiku erdhi shumë kohë më parë është integrimi i sistemit iCloud të Mesazhe, aplikacioni i mesazheve që integron të gjitha pajisjet iOS, macOS dhe watchOS ndër të tjera. Kompania Cupertino ka dëgjuar lutjet tona, kështu që Ne do t'ju mësojmë se si të aktivizoni Mesazhet në iCloud nga iPhone juaj dhe lehtësisht.

Para së gjithash, ne do të shohim se nga përbëhet Mesazhet në iCloud. Ideja është e thjeshtë, kur përdorim Telegram ose Facebook Messenger për shembull, ne mund t'i qasemi të gjitha mesazheve tona nga çfarëdo pajisjeje sepse ato janë në re. Kjo është diçka që Messages dhe WhatsApp u mungon, pasi që të dy sistemet kërkojnë kopje rezervë për të qenë në gjendje të rikuperojnë këto mesazhe, dhe multiplatform nuk është plotësisht i vërtetë. Apple i ka dhënë fund këtyre mesazheve të bllokuara të integruara me iCloud, të cilat do të na lejojnë të kemi mesazhet tona në re në kohë reale dhe t'i përdorim ato sa herë që duam nga pajisja e përputhshme që duam.

Pasi të jemi të qartë për këtë dhe për sa kohë që jemi të paktën në iOS 11.3, ne mund ta aktivizojmë atë lehtësisht. Për këtë ne do të hyjmë në aplikimin e settings, sapo të hyjmë brenda icloud duke shtypur në menunë e parë. Kur brenda zgjedhim përsëri opsionin icloud, le të shohim midis listës së funksionaliteteve të pajtueshmeMesazhe, thjesht do të duhet të aktivizojmë ndërprerësin dhe të pranojmë kushtet e verifikimit me dy hapa, pasi që pa të nuk do të jemi në gjendje ta aktivizojmë. Kaq lehtë i keni Mesazhet në iCloud.

  • Cilësimet> iCloud> Aktivizoni Mesazhet.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.