Si të aktivizoni funksionin True Tone të iPhone 8 të ri me iOS 11

Ende thuhet shumë vazhdimësi që ka nënkuptuar iPhone 8, një iPhone i ri që vështirë se përfaqëson një ndryshim të madh nëse e krahasojmë atë me modelin e mëparshëm, iPhone 7. Por natyrisht, ne nuk gjejmë ndryshim nëse shikojmë vetëm në dizajnin e tij, padyshim që forma është e njëjtë edhe pse është përfshirë disa ndryshime të tjera në dizajn siç janë mbulesa e pasme e xhamit ...

Dhe jo vetëm xhami, ne gjithashtu kemi një pajisje të rinovuar brenda me një fuqi shumë më të lartë se modeli i saj i mëparshëm. Me pak fjalë, nëse jeni duke pritur për iPhone X, vazhdoni të prisni, nëse doni të ndryshoni, bëjeni kështu pasi iPhone 8 është një iPhone i shkëlqyeshëm. ekran ka qenë një tjetër nga pjesët që ato janë përmirësuar në këtë të ri iPhone 8, tani ata gjithashtu kanë Opsioni True Tone që mund ta shihnim në iPad Pro. Pas kërcimit ju japim të gjitha detajet e këtij Toni të Vërtetë dhe ju tregojmë se si ta aktivizoni atë.

Toni i Vërtetë i ekraneve të reja të iPhone 8 dhe iPhone X është një tipar i ri i ekranit që na lejon rregulloni automatikisht ekuilibrin e bardhë në ekran ashtu që përshtateni me kushtet e ndriçimit të ambientitaty ku jemi, diçka që do ta bëjë perceptimin e ngjyrave shumë më të lehtë për ne. Vetë iPhone do t'ju informojë për këtë funksion të ri dhe do t'ju lejojë ta aktivizoni atë në cilësimet e tij, megjithatë gjithmonë mund ta çaktivizoni ose aktivizoni në të ardhmen. Nga aplikacioni i cilësimeve, ju thjesht duhet të shkoni në seksionin e ekranit (siç mund ta shihni në imazhin që drejton postimin), atje mund të aktivizoni ose çaktivizoni Trone Tone.

Ose, nga e reja Qendra e kontrollit, diçka që është shumë më e thjeshtë. Nëse e bëjmë 3D Prekni rreth rrëshqitës me shkëlqim ekran do të shohim opsionet që keni në imazhin e mësipërm: rrëshqitës me shkëlqim, Një butonin për ndërrimin e natës, dhe e reja Butoni True Tone. Kontrollet që do t'ju lejojnë të çaktivizoni këtë funksion kur të doni. Sigurisht, nëse ndiheni mirë me këtë True Tone të ri, ju rekomandojmë ta lini të aktivizuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.