Aktori indian i thotë Tim Cook se po pret "Apple VR"

Apple vR

Nga gjëja tjetër që do të marrë hov në teknologji ka diçka në të cilën duket se të gjithë kanë diçka për të thënë: Realiteti Virtual. Google tashmë ka lëshuar softuerin e saj, me një Cardboard dhe një API për ta integruar atë në faqet e internetit, Samsung tashmë ka lansuar harduerin e saj dhe Microsoft prezantoi propozimin e tij vitin e kaluar. Kush mungon? Apple, por, sipas një aktori indian, së shpejti do të shohim Apple VR.

Kur Tim Cook u pyet muaj më parë në lidhje me Realiteti virtual, CEO i Apple u përgjigj duke thënë se ishte diçka shumë interesante. Shumë i morën fjalët e tij si njoftim se ata do të nisnin diçka në të ardhmen. Personalisht, ne marrim parasysh që kur u pyet për Google Glass, Cook tha se nuk i pëlqente dhe se preferonte një orë, mendoj se fakti që ai tha se Realiteti Virtual është interesant mund të nënkuptojë vetëm se ata duan të hyjnë atë treg.

A do të kemi një Apple VR në WWDC?

Mirësevini në Indi, @tim_cook. Pasi pashë të gjitha fjalët kryesore, ishte mirë të takohesha më në fund. Unë pres Apple VR!

CEO i Apple kohët e fundit ka qenë në një udhëtim pune në Azi. Ai kaloi nëpër Kinë së pari, pjesërisht për të vizituar selinë e Didit, Uber kinez në të cilin ata kanë investuar 1.000 miliard dollarë. Ata më vonë kaluan nëpër Indi dhe një nga njerëzit që takoi shkroi cicërimën e mësipërme. Pyetja është: A i foli Tim Cook Emraan hashmi të një pajisjeje që po përgatisnin? Nëse përgjigjja është po, ka shumë të ngjarë që Apple i ka dhënë guximin Hashmi të flasë për Apple VR në Twitter ose, përndryshe, ata do ta kishin bërë atë tashmë të fshijë cicërimën. Nga ana tjetër, është e mundur që aktori indian të shprehë vetëm dëshirën e tij që kompania e mollëve të lëshojë një pajisje për të qenë në gjendje të shijojë Realitetin Virtual me një pajisje Apple.

La WWDC 2016 Ai do të zhvillohet nga 13 deri në 17 qershor dhe disa media sigurojnë se ndihen si në 2001, kur të gjitha markat prezantuan lojtarët e tyre MP3 dhe Apple lançoi iPod. Mbetet të shihet, së pari, nëse ata prezantojnë Apple VR këtë vit dhe, së dyti, nëse ai tejkalon pajisjet e konkurrencës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Anthony dijo

  Apple tashmë është prapa në inovacione, dhe çdo kompani kineze ose koreane i heq gjërat paraprakisht nga Apple, megjithëse është ende për ardhjen e iPhone 7 por duhet të tregojë shumë përmirësime në krahasim me rivalët e saj.
  Për mua me një iPhone nuk ia vlen më, do të doja të kisha një teknologji të freskët dhe inovative.

  Shpresoj befasine!