Altoparlantët stereo të iPhone 7: të fuqishëm, por jo bindës [video]

E ngjashme në pjesën e jashtme, krejt e re në brendësi. Një përkufizim që mund ta zbatojmë për iPhone 7 si dhe për altoparlantin e përdorur për thirrjet e deritanishme që e gjejmë në pjesën e sipërme të pjesës së përparme të pajisjes. Në këtë model, dhe për herë të parë në një iPhone, ne shohim të përfshirë modalitetin stereo për të riprodhuar tingullin, kombinimi i altoparlantit të lartpërmendur me atë të zakonshëm që ndodhet në fund të terminalit.

Ai përfshin kështu një mundësi që është vërtet e dobishme në shumicën e rasteve të përditshme, duke siguruar dëgjim më të mirë dhe mbi të gjitha, më shumë fuqi. Rritja e vëllimit është ajo që bie në sy në pjesën më të madhe të kësaj shtese, jo si dhe cilësinë rezultuese që ajo na ofron. Seriozisht, tingëllon me të madhe, shumë me zë të lartë.

Rregulloni në distanca të shkurtra

iPhone-stereo

Le ta pranojmë, nuk është keq për herë të parë stereo është përfshirë në iPhone, por rezultati mund të jetë shumë më i mirë. Larg nga të qenit një tingull i qartë dhe i pastër, tendenca drejt toneve metalike është ajo që mund të dëgjojmë shumicën e kohës që vëjmë vëllimin në maksimum. Akoma, rezultati do të jetë i mjaftueshëm për shumicën e përdoruesve. Mbi të gjitha, një smartphone nuk është krijuar për të qenë një lexues audio XNUMX% i besueshëm.

Një faktor për t'u marrë parasysh që kushtëzohet nga mos-modifikimi i dizajnit në linjat e përgjithshme të pajisjes është se, Ndërsa tingulli nga altoparlanti i përparmë do të na vijë nga përpara, ai nga poshtë do të orientohet kryesisht në drejtimin në të cilin ndodhet pajisja në atë moment. Kjo krijon një lloj "çalimi dëgjimor" kur tingulli merret me intensitete të ndryshme përmes njërit dhe altoparlantit tjetër. Përsëri, nuk do të jetë gjithmonë e dukshme (është më e lehtë të vlerësosh me pajisjen horizontale) dhe nuk është një shqetësim i tepruar kur ndodh, por atje është.

Pavarësisht kësaj, rishikimi me një altoparlant të vetëm ra në një farë mënyre në disa situata dhe madje ishte e pakëndshme të mbash iPhone në mënyrë që altoparlanti i poshtëm të mbulohej pjesërisht, duke ndikuar negativisht në daljen e zërit. IPhone 7 nuk do të mbahet mend për të qenë smartphone me tingullin më të mirë stereo në treg, por është një funksion i shtuar që ishte i nevojshëm për t'u parë në të.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Mark dijo

    Jam plotësisht dakord me ju, nuk është më e keqja, por as nuk është më e mira