Amazon Prime Tani arrin në Spanjë, dërgesat në 1 orë në Madrid

kryeministër-tani

Amazon Prime Now është një shërbim tashmë i disponueshëm në disa qytete të botës që po mahnit përdoruesit e Amazon që në momentin e parë. Nëse 24 / 48h e një dërgese urgjente dukej e tepërt, tani Amazon Prime Tani arrin në Madrid, një shërbim që do të japë produktin tuaj në më pak se 2 orë. Falë këtij shërbimi të ri, blerja në Amazon do të jetë sa më e ngjashme me blerjen në dyqan, ne do të kursejmë kohën që mund të humbim duke filluar makinën, duke gjetur parkim dhe duke lëvizur nëpër dyqane për të gjetur çmimin më të mirë, ne mirëpresim Amazon Prime Tani në Spanjë.

Jo vetëm që qëndron në Madrid, por gjithashtu zgjerohet në 21 vende të tjera. Dorëzimet në qendër të Madridit do të bëhen me biçikleta elektrike dhe falas me shërbimin Amazon Premium. Në pjesën tjetër të lokaliteteve, ai do të kryhet me anë të shërbimit të zakonshëm të transportit dhe do të ndryshojë nga 5,90 € për kushte më pak se një orë, ose falas me Amazon Premium nëse koha është rreth dy orë. Shtë një iniciativë shumë interesante e Amazon Prime Now, e cila tashmë ka fituar interesin e përdoruesve dhe shitësve të platformës.

Siç e kemi thënë tashmë, për të përdorur shërbimin duhet të jeni një përdorues i Amazon Premium, i cili në Spanjë kushton 19,95 € në vit, të paktën tani për tani, megjithëse mund të rritet në çmim së shpejti siç është bërë në shumë pjesë të botës. Justshtë vetëm një nga avantazhet që duhet të jemi Premium, së bashku me hyrjet e mëparshme në oferta dhe dërgesat e zakonshme plotësisht falas. Ky shërbim do të shtyjë shumë përdorues në pajtim në Premium pa e menduar, pasi blerjet do të jenë po aq komode sa të bëhen në shtëpi. Jeff Bezos dhe shoqëria e tij nuk do të pushojnë kurrë të na mahnitin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.