Amazon ka në plan të lëshojë një Echo të re që rivalizon HomePod në cilësinë e zërit

HomePod - Amazon Echo

Amazon Echo në versionet e tij të ndryshme gradualisht po përhapet në shtëpi nëpër botë, por përkundër faktit se shitjet e saj janë të mira, kompania sheh si disa altoparlantë si HomePod, diapazoni i altoparlantëve Sonos ose Google Home Max, me shitje më të ulëta ata po hanë pak terren.

Pasi të ketë mbushur tregun për altoparlantë të mençur, tani ai dëshiron të lançojë një që, përveç përfshirjes në Alexa dhe të gjitha virtytet e saj, mund të konkurrojë për sa i përket cilësisë së zërit, me qëllim që përdoruesit që kërkojnë audio të mirë të kenë edhe Amazon Echo në listën e tyre të mundshme.

HomePod e ka vendosur shiritin shumë të lartë kur bëhet fjalë për cilësinë e zërit. Ekosistemi i tij i mbyllur kufizon tregun në të cilin drejtohet, në thelb përdoruesit e Apple që përdorin shërbimet e tij, dhe kjo do të thotë që shitjet e tij nuk mund të bëhen ato të altoparlantëve të tjerë të mençur siç është Echo e Amazon, shumë më e hapur dhe e drejtuar në një bazë përdoruesish shumë më të gjerë. As nuk mund ta harrojmë çmimin e tij, më të lartë se konkurrenca. Por është qëllimi i atyre që, duke qenë përdorues të Apple, duan diçka ku mbizotëron cilësia e zërit, duke qenë një nga folësit më interesantë për sa i përket këtij aspekti, madje edhe për çmimin.

Sonos, me Sonos One ose Sonos Beam, na ofron altoparlantë me Alexa të integruar dhe një cilësi tingulli shumë më të lartë se Amazon Echo. Edhe Google ka Google Home Max, një altoparlant inteligjent me cilësi superiore të zërit. Amazon dëshiron ta ndryshojë këtë situatë dhe Kjo është arsyeja pse ajo planifikon të lëshojë një altoparlant me cilësi superiore të zërit në vitin 2020, i krahasueshëm me HomePod, natyrisht me Alexa të integruar. Ne nuk e dimë çmimin dhe disponueshmërinë, por pas disa vitesh në këtë treg, përvoja në këtë treg me siguri do t'ju ndihmojë të arrini një produkt të ekuilibruar në cilësi dhe çmim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.