Amazon rinovon gamën Echo me një dizajn të ri dhe paraqet dy TV të reja Fire

Amazon Echo Trego 10

Që nga Amazon për të lançuar altoparlantin e saj të parë të asistent të menaxhuar në 2014, Kompania e Jeff Bezos po dominon këtë treg, një treg që vazhdon të rritet me hapa të mëdhenj çdo vit falë numrit të madh të pajisjeve inteligjente që na lejojnë të menaxhojmë shtëpinë tonë në distancë.

Amazon sapo ka prezantuar rinovimin vjetor të gamës Echo, një gamë e tillë të ndryshojë plotësisht modelin dhe kjo gjithashtu përfshin modele të reja për t'i kthyer televizionet tona në ato të mençura. Ai ka prezantuar gjithashtu një kamera të re të sigurisë në natyrë dhe madje edhe një dron të kamerës që aktivizohet kur zbulon praninë e një ndërhyrës.

Fire Stick TV

Televizor me shkop zjarri

Versioni më i lirë deri më tani i pajisjes Amazon për të konsumuar përmbajtje përmes transmetimit, Fire Stick TV tani është një 50% më i fuqishëm se modeli i vitit të kaluar, duke ju lejuar të shijoni transmetimin e videos pa ndërprerje.

Komanda përfshin kontrollin e zërit për të kërkuar dhe luajtur përmbajtje, si dhe për të kontrolluar TV dhe shiritin e zërit ndezur dhe fikur pa nevojë për një telekomandë tjetër. Ai mbështet Dolby Atmos dhe ka mijëra aplikacione, aftësi Alexa dhe kanale në dispozicionin tuaj.

Fire TV Stick ka një çmim prej 39,99 euro dhe mund ta blini përmes kësaj lidhjeje.

Fire TV Stick Lite

Fire Stick TV Lite

Versioni buxhetor i Fire TV Stick, i dubluar Fire TV Stick Lite Për ta dalluar atë nga versioni normal, ai ka një çmim prej 29,99 euro dhe dy ndryshime kryesore me modelin 39,99 euro. Ky model nuk e mbështet Dolby Atmos, kështu që ne nuk do të jemi në gjendje ta shijojmë plotësisht këtë cilësi të zërit.

Ndryshimi tjetër është se nuk përfshin butonin për të ndezur dhe çaktivizuar si TV ashtu edhe shiriti i zërit. Telekomanda përfshin një buton që na lejon të bashkëveprojmë me Alexa për të kërkuar dhe luajtur përmbajtje. Ashtu si Fire TV Stick, ju keni mijëra aplikacione, Aftësi Alexa dhe kanale në dispozicionin tuaj.

El Fire Stick TV Lite ka një çmim prej 29,99 euro mundeni blini direkt përmes kësaj lidhjeje.

Fire TV Cube

Fire TV Cube

Megjithëse Amazon tashmë na ofroi Fire TV Stick 4K, kompania e Jeff Bezos dëshironte të zgjeronte ofertën e saj duke lansuar një produkt të ri të këtij lloji të pagëzuar si Fire TV Cube. Kubi i TV Fire na lejon të kontrollojmë pajisjen përmes komandave zanore me Alexa dhe mbështet përmbajtjen 4K Ultra HD.

Kjo pajisje përfshin një procesor 6-bërthamor me të cilin, përveç përmbajtjes 4K Ultra HD, gjithashtu mbështet Dolby Vision, Dolby Atmos, HDR dhe HDR10 +.

Ndryshe nga Fire TV Stick, Fire TV Cube përfshin mikrofonin e vet e cila na lejon të menaxhojmë përmbajtjen që pajisja luan përmes komandave zanore. Për ata që e duan privatësinë, ky model përfshin një buton specifik që ju lejon të shkëputni mikrofonin dhe ta përdorni atë vetëm përmes telekomandës në përputhje me Alexa.

Kubi i TV Fire ka një çmim prej 119,99 euro dhe ju mundeni blini atë përmes kësaj lidhjeje.

Eko Dot

Amazon Echo Dot

La Brezi i 4-të Echo Dot ndryshon modelin e saj, si pjesa tjetër e modeleve, duke ofruar një formë të rrumbullakosur, duke vendosur dritën e statusit në pjesën e poshtme të së njëjtës. Ka një buton specifik që lejon mikrofonët të shkyçen në mënyrë elektronike dhe për sa i përket funksioneve, ato na ofrojnë të njëjtën gjë si gjenerata e mëparshme.

Echo Dot është me çmim 59,99 euro, është në dispozicion në antracit, gri blu dhe ngjyra të bardha dhe mund ta blini përmes kësaj lidhjeje.

Jehona e pikës me orën

Jehona e pikës me orën

El Jehona e pikës me orën Amazon gjithashtu arrin gjeneratën e katërt dhe po me të njëjtat karakteristika që na ofron Echo Dot, por ndryshe nga kjo, është në dispozicion vetëm në ngjyrat e Bardha dhe Antracite.

Çmimi i saj, 10 euro më shtrenjtë se versioni pa orë: 69,99 euro dhe mundeni blini atë përmes kësaj lidhjeje.

jehonë

Amazon Echo

La Altoparlant i zgjuar i gjeneratës së XNUMX-të nga Amazon na ofron gjithashtu një madhësi të rrumbullakosur edhe pse cilësi më të madhe dhe më të mirë të zërit, një tingull që ofron nivele të qarta, mes të dinamikës dhe bas të thellë. Ashtu si Echo Dot, drita e kontrollit ndodhet në pjesën e poshtme, ka një fole hyrëse / dalëse audio, është e gjerë 144 mm dhe e lartë 133 mm.

Echo është me çmim 99,99 euro, është në dispozicion në antracit, gri blu dhe ngjyra të bardha dhe mund ta blini përmes kësaj lidhjeje.

Echo Trego 10

Altoparlanti inteligjent i Amazon gjithashtu rinovon modelimin dhe funksionalitetet e tij. Brezi i tretë i Echo Trego 10 përfshin një ekran 10.1 inç që lëviz automatikisht në mënyrë që përdoruesi të vazhdojë të shijojë përmbajtjen e shfaqur në ekran.

Falë kamerës së përparme prej 13 MP, ne mund të bëjmë fotografi me kornizë automatike si dhe thirrje video duke përfituar nga kornizimi automatik që integron atë gjithmonë do të na vendosë në qendër të figurës. Përveç që mund të luajmë muzikën tonë të preferuar nga Spotify, Apple Music ose Amazon Music, ne gjithashtu mund të konsumojmë përmbajtja e disponueshme në Amazon Prime Video dhe Netflix (Megjithëse do të duhet pak kohë për të arritur).

El Echo Show i ri 10 Ka një çmim prej 249,99 euro Megjithëse për momentin nuk është ende i disponueshëm në Spanjë (ne mund të marrim një njoftim kur të jetë i disponueshëm). Për sa i përket ngjyrave, Echo Show 10 është në dispozicion në të zezë dhe të bardhë.

Blink Kamera e Sigurisë në Jashtë

BlinkOutdoor

Nëse po kërkojmë një kamera sigurie në natyrë të përputhshme me ekosistemin Amazon, ne kemi në dispozicion BlinkOutdoor, uNjë aparat fotografik pa kabëll me cilësi HD që përfshin zbulimin e lëvizjes.

Ai integron komunikimin në të dy drejtimet, dërgon njoftime te përdoruesi kur zbulohet lëvizja, përfshin shikimin e natës dhe ka një autonomi deri në dy vjet me dy bateri litiumi AA. Çmimi i një aparati fotografik Bink Outdoor është 119,99 euro dhe ju mundeni blini atë përmes kësaj lidhjeje.

Nëse blejmë 2, çmimi është 219,99 euro, 299,99 euro nëse blejmë 3 dhe 379,99 euro nëse blejmë 4. Nëse me katër nuk kemi sa duhet, mund të blejmë kamera shtesë për 109,99 euro.

Unazë Gjithmonë në shtëpi Kamerë

Edhe pse kjo pajisje ende nuk është në dispozicion në Spanjë Dhe nuk dihet se kur do të jetë (nëse arrin më në fund), duhet të flasim për dronin e mbikëqyrjes që Amazon gjithashtu ka prezantuar, një dron që lëviz nëpër shtëpi kur zbulon ndonjë zhurmë ose lëvizje për të regjistruar dhe transmetuar drejtpërdrejt në përdoruesi çfarë ndodh.

Droni udhëton nëpër shtigjet e vendosura më parë nga përdoruesi plotësisht automatikisht dhe nuk mund të kontrollohet nga përdoruesi. Çmimi i Ring Always Home Ca është 249 $ dhe fillimisht do të mbërrijë në Shtetet e Bashkuara nga 2021.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.