Analistët sugjerojnë se Apple mund të kishte shitur rreth 3 milion AirPods gjatë të Premtes së Zezë

aeropodet pro

Që nga fillimi i tyre në treg në dhjetor 2016, AirPods të Apple janë bërë një nga më të shiturat për kompaninë, falë jo vetëm çmimit të tyre të ulët krahasuar me të njëjtat opsione që ishin në dispozicion në treg në atë kohë, por gjithashtu edhe falë integrimit fantastik me çdo pajisje Apple.

Këtë vit, Apple ka lansuar gjeneratën e dytë të AirPods me karakteristika të reja interesante krahasuar me gjeneratën e parë, siç është rasti i karikimit pa tel (në modelin më të shtrenjtë) dhe ndërveprimi me Siri përmes komandës zanore. Por përveç kësaj, ajo gjithashtu ka nisur, AirPods Pro, e pritshme AirPods që anulojnë zhurmën.

aeropodet pro

Apple kurrë nuk ka raportuar për numrin e AirPods që ka hedhur në treg që nga gjenerata e parë, kështu që asnjëherë nuk kemi qenë në gjendje ta dimë zyrtarisht numri i pajisjeve të shpërndara nëpër botë. Kjo i detyron analistët të punojnë ekstra për t'i mbajtur klientët e tyre të informuar në lidhje me progresin e kompanisë dhe vlerësimet e saj afatgjata.

Dan Ives, një analist në Wedbush, thotë se kërkesa për gjeneratën e dytë të AirPods dhe AirPods Pro, ka qenë shumë e lartë gjatë javës së të Premtes së Zezë dhe do të vazhdojë gjatë gjithë ditës së sotme, ditën që festohet të hënën në internet.

Një pjesë të mirë të kërkesës së madhe që kanë pasur këto modele, e gjejmë në atë shumë dyqane i kanë ofruar të dy modelet me zbritje interesante. Disa ditë më parë, AirPod-et e gjeneratës së dytë me anulimin e zhurmës ishin në dispozicion në Amazon Spanjë për vetëm 179 euro, i njëjti çmim me modelin që Apple shet pa kasën e karikimit pa tel.

Javën e kaluar, burimet në lidhje me zinxhirin e prodhimit theksuan se Apple kishte rritur numrin e porosive deri në fund të vitit dhe se kompania me bazë në Cupertino vlerësimet për të hedhur në treg rreth 60 milion AirPods në 2019, duke arritur një diapazon prej 85-90 milion në fund të vitit 2020.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.