Analisti mendon se Apple do të kalojë iPhone 7s; do të lançojë iPhone 8 pa butonin e shtëpisë

Koncepti iPhone 8

Jemi në Prill 2016 dhe iPhone 7 nuk është prezantuar ende, por kjo nuk do të thotë që të flasësh për modelet e ardhshme është e ndaluar. Ka shumë thashetheme që flasin për iPhone të 2017, por ajo për të cilën askush nuk bie dakord është se si do të quhet ai iPhone. Sipas analistit të Barclays, Mark Morskowitz, telefoni inteligjent që Apple do të prezantojë vitin e ardhshëm Do të quhet iPhone 8, duke anashkaluar iPhone 7s që (pothuajse) të gjithë e prisnim.

Si informacion i kaluar, analisti thotë se iPhone 8, i cili do të lansohej në 2017 dhe jo në 2018, do të jetë azhurnimi më i rëndësishëm që nga lansimi i iPhone 6 dhe 6s Plus, diçka që nuk është e lehtë kur konsiderojmë se iPhone 6s Ka një ekran me prekje 3D dhe kamera 12Mpx. IPhone Morskowitz për të cilin po flet do të ketë Ekran OLED dhe pika të tjera interesante, të tilla si mungesa e butonit të shtëpisë dhe karikimi pa tel (Real apo "fiks"?) Në atë që thotë se do të jetë një azhurnim i "ciklit mega".

IPhone 8 do të ketë karikim pa tel

Nëse marrim parasysh që viti i ardhshëm është XNUMX vjetori i iPhoneSiç e kam përmendur në raste të ndryshme, analisti i Barclays ka të ngjarë të afrohet me atë që do të shohim vitin e ardhshëm, por duke anashkaluar iPhone 7s, për mendimin tim, iPhone i 2017 nuk mund të quhet iPhone 8. Nuk do ta shoh edhe unë shumë kuptim për të kapërcyer një dhe të mos përfitojnë prej tij për të përdorur një emër më të mirë për marketing.

Morskowitz ka folur gjithashtu iPhone 7 i cili do të zbulohet në shtator për të thënë se ai vetëm shpreson se është një azhurnim i vogël. Nga fjalët e tij, mund të kuptohet se do të ishte si kur ata paraqitnin iPhone 5, por pa ndryshimin e dizajnit, dhe nëse iPhone 5 tashmë merrte shumë kritika (Wozniak tha se ishte një iPhone 4S me një rresht më shumë ikona ), iPhone 7 do të marrë shumë më tepër, pasi analisti gjithashtu beson se ata do të eleminojnë portën e foleve 3.5 mm për kufje. Si gjithmonë, për të pastruar dyshimet do të duhet të lëmë që koha të kalojë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Keko jones dijo

  Synimi im ishte të blija iPhone 7 kur doli, unë kam qenë i tillë që në iPhone 3, duke blerë çdo 2 vjet, por gjithnjë e më është e qartë për mua se do të pres 2017, të gjitha thashethemet që dalin janë në lidhje me atë iPhone.
  Do të duhet të presim deri në tetor për të zbuluar nëse ia vlen të blihet.

 2.   Keko jones dijo

  Na vjen keq, iPhone 3G kam dashur të them