Analiza dhe lotari e Textify, aplikacioni që shndërron shënimet tuaja zanore në tekst menjëherë

Tekstifikoni aplikacionin

Ju jeni në klasë ose në një takim dhe jeni duke pritur për një mesazh të rëndësishëm. Më në fund mbërrin, por e bën këtë në formën e një shënimi zanor, i cili bën e pamundur për të hyrë në përmbajtjen e saj pa tërhequr vëmendjen. Nëse, si unë, jeni penduar më shumë se një herë që kontaktet tuaja ju dërgojnë shënime zanore në vend të mesazheve me tekst, kjo është për ju.

Në varësi të llojit të kontakteve që shfaqen në axhendën tonë dhe dashurisë suaj për memorandumet zanore, dita jonë për ditë mund të shënohet shumë nga kjo formë e komunikimit në aplikacionet e mesazheve të çastit. Aq sa nuk do të jetë e pazakontë të ndodhë situata e lartpërmendur, ku ne nuk mund ta dëgjojmë mesazhin në çdo kohë të caktuar për shkak të çfarëdo rrethane. Zgjidhja? Aq e lehtë sa instalimi i një aplikacioni.

Përkthim gati i menjëhershëm

Tekstifikoni aplikacionin

Textify është një aplikacion shumë i thjeshtë dhe, si shumë herë, kjo është ajo që e bën atë të shkëlqyeshëm. Me pak fjalë, ajo që na ofron ky aplikacion është mundësia e transkriptoni shënimet me zë që na dërgojnë në WhatsApp, iMessage, Line ose Threema, duke na treguar ato në formë teksti në mënyrë që, pavarësisht situatës në të cilën ndodhemi, të mund të kemi qasje në përmbajtjen e mesazhit. Kjo është pika e saj kryesore dhe e vetme e shitjes, pasi nuk po përballemi me një nga ato aplikacione të rrethuar nga bujë dhe fishekzjarre: ajo që ofron nuk është asgjë më shumë dhe asgjë më pak se ajo që specifikon që nga fillimi.

Hapat që duhet të ndiqni për të marrë memo zanore në tekst janë shumë të lehta; sapo të jetë brenda një prej aplikacioneve të përputhshme të mesazheve, kështu që Thjesht duhet të zgjidhni atë mesazh dhe ta ndani me Textify përmes shtesave iOS. Vetë aplikacioni tregon mënyrën e duhur në secilin rast, prandaj nuk duhet të shqetësohemi për këtë. Pas kësaj, ne do të ridrejtohemi në aplikacion, në të cilin do të na kërkohet të zgjedhim gjuhën në të cilën gjendet ajo shënim zëri (në rast se kemi më shumë se një të zgjedhur) dhe, për disa sekonda, ne do të jemi në gjendje të lexoni tekstin e përkthyer në ekran.

Duhet të kemi parasysh që aplikacioni sapo ka dalë dhe, për këtë arsye, nuk është i lëmuar në maksimum. Somethingshtë diçka që do ta vërejmë, për shembull, nëse vokalizimi në notat zanore nuk është i përsosur ose fjalimi është shumë i shpejtë, gjë që rezulton në shfaqjen e teksteve të përkthyera me fragmente të paqëndrueshme. Po kështu, është humbur fakti që ka mbështetje për më shumë aplikacione (Telegram, për shembull), megjithëse ndoshta është çështje kohe.

Provoni Textify falas

Textify - Mos dëgjo .. Lexo! (Lidhja e AppStore)
Textify - Mos dëgjo .. Lexo!3,99 €

Thjeshtësia dhe thjeshtësia e saj na bëjnë të vlerësojmë Textify shumë më tepër, sepse me të vërtetë është shumë e lehtë të lexosh tekstin e notave zanore pa humbur kohë domethënëse. Në vetëm dy "prekje" ne do të jemi hedhur nga aplikacioni i mesazheve në këtë tjetër dhe do të kemi fjalinë tonë të gatshme për t'u lexuar. Padyshim që nuk do të jetë aplikacioni që përdorim më shumë gjatë gjithë ditës, as nuk do të jetë më spektakolari që kemi instaluar në iPhone-in tonë, por do të jetë një ndihmë e madhe në kohë të caktuara.

Aplikim Availableshtë në dispozicion në App Store me një çmim prej 3,49 €, një çmim që mund të kthejë mbrapa shumë prej atyre që nuk kanë një rrjedhë të vazhdueshme audiosh që presin në aplikacionet e tyre të mesazheve. Kjo është arsyeja pse nga iPhone i Actualidad duam që pesë prej jush të jenë në gjendje ta shijojnë atë plotësisht falas.

Fitimi i një licence për të shkarkuar Textify falas është shumë e thjeshtë: ne do të bëjmë dy licenca ndërmjet tyre ata që bëjnë RT në cicëroj të këtij neni postuar në llogarinë @A_iPhone, dy të tjerë midis atyre që ndajnë hyrjen e postuar për llogarinë e iPhone aktualidad në Facebook dhe një tjetër midis të gjithë atyre që Lini një koment në seksionin pikërisht poshtë këtyre rreshtave. Kufiri është vendosur në 23:59 pasdite (koha gadishullore Spanjolle) të Dielën e ardhshme, 14 maj. Paç fat!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

15 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Osenolia dijo

  E vërteta është se aplikacione si kjo janë ato që i japin kuptim produktivitetit dhe dobisë dhe jo aq shumë të tjera. Nuk e kam provuar por ka shumë raste kur mund të më përdorë vërtet. Më shumë se një herë jam zemëruar me miqtë që më kanë dërguar shënime zanore kur thjesht nuk i dëgjoja dot.

 2.   Jh010101 dijo

  Shumë interesante, më ka ndodhur më shumë se një herë të marr audio pa qenë në gjendje ta dëgjoj, ky aplikacion do të hiqte dyshimin tim nëse është i rëndësishëm apo jo, është një nga ato aplikacione që nuk dini çfarë ju nevojitet deri sa ato ekzistojnë, faleminderit për paralajmërimin!

 3.   Ramon hidhërim dijo

  Një aplikacion që mund të shkojë larg, kur jemi në punë, një takim ose klasa dhe ato nota zanore arrijnë që për momentin nuk mund t'i dëgjoni, një mundësi e mirë është ky aplikacion.

 4.   Eduardo dijo

  Shumë e dobishme sidomos për ata prej nesh që duhet të transkriptojnë audiot. Shpresojmë që me kalimin e kohës ata do ta lustrojnë atë në lidhje me njohjen e zërit, pasi këtu qëndron problemi i këtij lloji të aplikacioneve.

 5.   Manuel dijo

  Do të ishte ideale për shumë gjëra të tilla si regjistrimi i raporteve dhe pastaj shkrimi i tyre dhe shumë më tepër. E shoh shumë premtuese. Të shohim nëse është radha ime

 6.   Javier P. dijo

  Kur lexoja lajmet, mendova se sa e dobishme do të ishte nëse të gjitha pajisjet do të kishin këtë kërkesë nga fabrika

 7.   Raúl Aviles dijo

  E vërteta është se aplikacioni duket shumë i mirë.
  Sigurisht që mund të merrni një performancë të mirë!

 8.   Mario dijo

  Zbatim i shkëlqyeshëm. Shumë e dobishme për aktivitete të ndryshme.

 9.   Jorge dijo

  Shpresojmë që njohja e zërit të jetë e mirë

 10.   Ignacio dijo

  Aplikacioni duket interesant, e vërteta është se rrit shumë produktivitetin, mendoj se molla duhet ta marrë parasysh për ta integruar me iOS në një mënyrë përfundimtare në aplikacionin Notes.

 11.   Manuel Gonzalez Guerra dijo

  Në të vërtetë, ky aplikacion tingëllon shumë interesant, pasi nganjëherë jemi në një takim, dhe audio na arrin dhe ne nuk mund ta dëgjojmë atë.

 12.   Jorge dijo

  Fat i mirë për të gjithë dhe shpresoj të jem një nga dy fatlumët

 13.   Santi C dijo

  Ky aplikacion do të jetë i shkëlqyeshëm për shndërrimin e regjistrimeve të takimeve në tekst.

 14.   Erick dijo

  Mjaft e dobishme në raste pune!

 15.   FrancChu dijo

  E vërteta është se duket shumë mirë ... le të shohim nëse ka fat në short dhe unë mund ta provoj