Rishikojmë kutitë prej lëkure të Mujjo për iPhone 14: butona metalikë, MagSafe dhe lëkurë premium.

 

Mujjo ka rinovuar kutitë e saj për iPhone 14 të ri duke shtuar përputhshmërinë me sistemin MagSafe dhe butonat metalikë, duke ruajtur minimalizmin dhe cilësinë e materialeve të gjithmonë.

Ata që kërkojnë prekjen dhe elegancën e lëkurës për iPhone-in e tyre duhet të kenë gjithmonë në mendje një markë si Mujjo. Prodhuesi i aksesorëve për Apple, jo vetëm kuti për iPhone por edhe doreza, kasë për MacBook etj., është gjithmonë një referencë në sektor, dhe është konsideruar gjithmonë si «alternativa më e mirë për kutitë zyrtare të Apple“, me cilësi të krahasueshme dhe për më pak para. Këtë vit prodhuesi donte t'i jepte kopertinave të tij hapin përfundimtar në cilësi duke shtuar përputhshmërinë me sistemin MagSafe, tashmë thelbësor për shumë përdorues, dhe prekjen e elegancës dhe dizajnit të butonave metalikë në të njëjtën ngjyrë me mbulesën.

 

Materiali i përdorur nga Mujjo është lëkura Ecco, që meriton njohjen Gold në kujdesin ndaj mjedisit, dhe gjithashtu përdor ngjyra bimore për të arritur ngjyrën (e zezë, blu ose kafe). Ndjenja e kasës është fantastike dhe fakti që nuk ka skaje gome nuk nënkupton një deficit në mbërthimin e tij. Rasti mbulon plotësisht iPhone, duke përfshirë edhe bazën, duke lënë hapësirë ​​të mjaftueshme për mikrofonin, altoparlantin dhe lidhësin Lightning. Ai gjithashtu ka një prerje për çelësin e dridhjeve, i cili është i arritshëm në mënyrë të përkryer.

Moduli i kamerës mbrohet nga një zgjatim i kasës. që ju lejon të vendosni iPhone në çdo sipërfaqe pa e dëmtuar atë, ashtu si ekrani. Mikrofibra e imët brenda mbron sipërfaqen e çelikut dhe xhamit të iPhone tuaj. Niveli i përfundimeve të kësaj mbulese është shumë i lartë, me një tranzicion praktikisht të papërfillshëm lëkurë-mikrofibër.. Vrimat, skajet... nuk do të gjeni asnjë pikë të dobët në këtë rast.

Këllëf lëkure Mujjo për iPhone

Shtesat e këtij viti janë qershia mbi tortë. Sistemi MagSafe ka qenë me ne për një kohë të gjatë, dhe megjithëse ka ende prodhues që duket se nuk e marrin shumë seriozisht, gjithnjë e më shumë përdorues nuk duan një kasë pa të. Mujjo është përgjigjur me kohë dhe tashmë e ka shtuar në këtë rast. Mbajtja e tij magnetike është e fortë dhe mund ta përdorni me çdo bazë karikimi ose të bashkëngjitni çdo aksesor MagSafe.. Butonat metalikë nuk janë aq të domosdoshëm, por janë një prekje ekstra cilësie dhe elegance dhe prekja vlerësohet gjithashtu sepse janë më të aksesueshëm dhe pulsimi i tyre është shumë i mirë. fakti që kanë të njëjtën ngjyrë me kopertinën më duket sukses. Është e rëndësishme të theksohet se Mujjo ka një rast të ndryshëm nga ai që analizojmë këtu, me një mbajtës karte, i cili nuk përfshin sistemin MagSafe.

Mendimi i redaktorit

Diskrete, elegante, minimaliste dhe të holla, këllëfet Mujjo kanë qenë gjithmonë referenca në kategorinë e këllëfeve prej lëkure. Modelet e këtij viti përfshijnë edhe dy elementë që i bëjnë edhe më të përsosura. Një nga risitë ishte thelbësore: pajtueshmëria me sistemin MagSafe. Tjetra i jep një prekje edhe më të madhe elegance: butonat metalikë. Pas vitesh përdorimi të këtyre kutive dhe atyre të Apple, përmirësimet e bëra këtë vit për mua i vendosin ato mbi ato zyrtare në cilësi dhe janë më të përballueshme. Mund t'i blini në Mujjo për 54 € në cilëndo nga ngjyrat e disponueshme (lidhje). Së shpejti ata do të arrijnë në dyqane të tjera online si Amazon.

Mujjo për iPhone 14
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
54
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 80%
 • Përfundon
  Redaktori: 100%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.