Anker do të lançojë dy kamera të brendshme të përshtatshme për HomeKit

kamera eufy homekit

Deri në lëshimin e iOS 13, kamerat e sigurisë ishin pajisjet që ato ishin më pak të dobishme kur i lidhnin ato me HomeKit, pasi ato nuk na ofruan një avantazh shtesë përtej asaj që ofron aplikimi vendas i kamerës në fjalë.

Faleminderit Home Secure Video, i lançuar me iOS 13, kamerat e sigurisë kanë një boshllëk të rëndësishëm në automatizimin e shtëpisë, pasi Apple na jep mundësinë e regjistroni video për 10 ditë pa asnjë kosto Disa, për sa kohë që kemi një llogari prej 200 GB ose më shumë, regjistroheni për iCloud.

Falë kësaj veçorie, nuk është më e nevojshme të kontraktohet shërbimi i ruajtjes nga prodhuesi i kamerës në këmbim të një pagese mujore. Logitech dhe Netatmo kanë lëshuar azhurnime për disa nga modelet e tyre të kamerave të sigurisë janë në përputhje me këtë veçori të re. Anker, prodhuesi i kamerave dhe pajisjeve të automatizimit të shtëpisë në përputhje me HomeKit, gjithashtu muajin e kaluar azhurnoi eufyCam 2 për të përfituar nga kjo veçori e re.

Gama eufy e kamerave, e cila i përket Anker, sapo ka njoftuar fillimin e dy kamera të reja të brendshme të sigurisë, të dy janë të pajtueshëm me HomeKit, por për momentin nuk mund të konfirmojmë nëse do të jenë gjithashtu të pajtueshëm me HomeKit Secure Video dhe ne do të shpjegojmë pse.

Kamerat e reja eufy na lejojnë ruani deri në 128 GB regjistrime brenda, hapësirë ​​më shumë se sa të jetë në gjendje të regjistrojë gjithçka që ndodh para kamerave për disa ditë dhe të ketë qasje në përmbajtjen e saj përmes aplikacionit për iOS. Më qartë, uji.

Këto kamera, me audio në të dy drejtimet, na ofrojnë një rezolucion 2k, na lejojnë të krijojmë zona alarmi falë sensorit të lëvizjes dhe kontrollit të shumë përdoruesve. Modeli bazë është me çmim Dollarit amerikan 39,99, ndërsa modeli me rrotullim 360 gradë dhe 100 gradë vertikalisht, integron një zoom 8x dhe do të çmohet me Dollarit amerikan 49,99. Të dy modelet do të jenë në dispozicion nga mesi i majit në Amazon.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.