Rishikimi i baterisë magnetike Anker PowerCore 5K

Ne testuam baterinë e jashtme të pajtueshme me MagSafe, Anker PowerCore 5K, një alternativë e shkëlqyer për baterinë MagSafe të Apple, me kapacitet më të madh se ky dhe gjithashtu për një të tretën e çmimit të tij.

Megjithë përmirësimet në baterinë e iPhone, përdorimi i baterive të jashtme është ende i nevojshëm në shumë raste. Pothuajse thelbësor për iPhone Mini, i rekomanduar për normalin dhe Pro, dhe nganjëherë i dobishëm për Pro Max, duke pasur një pajisje që garanton që bateria e iPhone tuaj do të zgjasë deri në fund të ditës edhe me përdorim shumë intensiv mund t’ju ​​kursejë «jetë» shpesh. Dhe me ardhjen e sistemit MagSafe bateritë e vogla që lidhen magnetikisht me iPhone tuaj janë një nga burimet më të miraMe Apple ka baterinë e vet MagSafe, të cilën e rishikojmë në këtë lidhje, por çmimi i tij është jashtë tregut për shumë njerëz. Sot ne testuam baterinë Anker PowerCore 5K, e cila për një të tretën e çmimit të saj na ofron kapacitet më të madh dhe performancë shumë të ngjashme.

Dizajn kompakt

Dizajni i tij është ai që do të prisnit për një bateri të jashtme, asgjë jashtë zakonit. E bërë prej plastike me një sipërfaqe që nuk rrëshqet, aktualisht është në dispozicion vetëm në të zezë, edhe pse së shpejti do të ketë të tjera në katalog. Madhësia e tij është shumë e ngjashme me atë të baterisë MagSafe të Apple, edhe pse pak më e trashëMe Pesha e tij është 133 gramë, nuk do të keni problemin më të vogël ta mbani në çdo xhep, çantë apo çantë shpine çdo ditë për ta përdorur sa herë që keni nevojë.

Ka një lidhje USB-C, e cila përdoret për të rimbushur (rreth dy orë e gjysmë për të karikuar plotësisht) dhe për të ngarkuar pajisje të tjera përmes kabllit. Nëse përdorni këtë opsion, fuqia e karikimit është 10W. Natyrisht, duke qenë në përputhje me MagSafe, është gjithashtu një ngarkues pa tel, por në këtë rast me fuqi 5W (e njëjtë me baterinë MagSafe të Apple)Me Kjo do të thotë që ringarkimi që bën është i ngadalshëm, mjaft i ngadalshëm. Këto kufizime vendosen si një masë sigurie për të shmangur dëmtimin e baterisë së iPhone nga mbinxehja. Nuk është një bateri për të ngarkuar shpejt iPhone -in tuaj, ju duhet ta lini atë për aq kohë sa keni nevojë për të, në mënyrë që bateria të rimbushet pak nga pak.

Mbërthimi është i fortë me sistemin MagSafe, edhe pse si me të gjithë aksesorët që kam provuar, shumë më mirë kur vishet sesa pa të. Pa kapak bateria rrotullohet, dhe me anë të një prekje anësore mund të shkëputet. Kur vishni një kuti (të pajtueshme me MagSafe) kapja është shumë më e fortëÇdo gjë ndihet më e sigurt dhe ju mund ta hiqni iPhone nga xhepi me kutinë pa frikën se do të dalë (për sa kohë që ju nuk vishni xhinse të ngushta, natyrisht). Trajtimi i iPhone me bateri të ndezur është relativisht i rehatshëm, nuk është një problem i madh, veçanërisht nëse marrim parasysh se objektivi nuk është të mbarosh baterinë.

Dallimet me Apple

Kapaciteti i baterisë, siç sugjeron emri, është 5.000 mAh. Moreshtë më shumë se kapacitet i mjaftueshëm për të rimbushur plotësisht iPhone 12 mini dhe do të keni diçka të mbetur, mund të rimbushni pothuajse plotësisht mini 12 dhe 12 dhe do të qëndroni në 70% pak a shumë me iPhone 12 Pro MaxMe Undshtë padyshim më i aftë se bateria origjinale e Apple, edhe pse e përsërisim, pak më e madhe.

Ka disa LED që tregojnë nivelin e mbetur të baterisë, diçka që më mungon shumë në baterinë e Apple. Shtypni butonin e energjisë dhe kontrolloni sa ngarkesë i ka mbetur baterisë, diçka që me atë të Apple mund ta bëni vetëm nëse e lidhni baterinë me iPhone. Përveç kësaj, ky buton i energjisë shërben për të kontrolluar rimbushjen e iPhoneMe Nuk është një bateri "vend dhe rimbush", mund ta vendosni në iPhone tuaj dhe të mos e rimbushni nëse dëshironi. Ky detaj i vogël është për shumë njerëz diçka thelbësore, i shqetësuar se iPhone i tyre rimbushet pa qenë në gjendje të bëjnë asgjë ... mirë po, ata gjithmonë mund të heqin baterinë dhe kaq.

Mendimi i redaktorit

Bateria Anker PowerCore Magnetic 5K na ofron kapacitet të plotë të rimbushjes për shumicën e modeleve iPhone me një madhësi shumë kompakte. Edhe pse shpejtësia e rimbushjes është e ngadaltë (5W), mundësia e përdorimit të një kablli për të rimbushur pajisje të tjera, LED -të e karikimit dhe butoni i energjisë janë elementë që e dallojnë atë nga bateria zyrtare e Apple, dhe nëse kësaj i shtojmë edhe këtë çmimi i tij është vetëm 39 € në Amazon (lidhje), është një alternativë e shkëlqyer për ata që duan një kopje rezervë për iPhone -in e tyre në ato ditë të vështira kur bateria është e shtrydhur në maksimum.

PowerCore Magnetic 5K
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
39
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Kompakt dhe i lehtë
 • Në përputhje me MagSafe
 • LED për të treguar baterinë e mbetur
 • Butoni i energjisë
 • USB-C për rimbushje të kabllove
 • Kapaciteti 5.000 mAh

Contras

 • Fuqi 5W me karikim pa tel

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.