Anker prezanton karikuesit e saj të rinj, të vegjël dhe jashtëzakonisht të fuqishëm

Sapo na prezantoi Ankeri karikuesit e tij të rinj me teknologjinë GaNPrime, me një madhësi çuditërisht të vogël dhe më shumë se fuqi të mjaftueshme për të rimbushur dy laptopë dhe një smartphone.

Teknologjia GaN gradualisht po bëhet më e zakonshme në mesin e karikuesve, dhe ky është një lajm shumë i mirë sepse, përveçse lejon i bëjnë ato shumë më të vogla, arrijnë efikasitet më të madh në mënyrë që duke konsumuar më pak energji të rikarikojnë pajisjet tona me shpejtësi të lartë. Karikuesit e tij të rinj GaNPrime janë të disponueshëm në disa modele, duke përfshirë një powerbank 24.000 mAh dhe një fuqi deri në 140 W.

Anker 737 dhe 735

Modeli 737 i Ankerit ka një Fuqia karikuese 120 W dhe dy porte USB-C plus një portë USB-A. Falë teknologjisë PowerIQ 4.0, karikuesi e di në çdo moment se cilat pajisje janë të lidhura dhe përshtat daljen e çdo porti për t'i rimbushur ato njëkohësisht, duke shfrytëzuar maksimalisht kapacitetin e secilës prej tyre. Është në dispozicion në ngjyrë të zezë, të bardhë dhe rozë ari, dhe ka një çmim prej 94,99 €. Është perfekt për udhëtimet tuaja pasi mund të rikarikoni tre pajisje, duke përfshirë dy laptopë, dhe nuk do të zërë hapësirë.

Modeli 735 ka të njëjtat karakteristika si ajo e mëparshme, por me një fuqi karikimi deri në 65 W, perfekt për ata që nuk kanë nevojë për aq fuqi karikimi, por duan të rikarikojnë pajisjet e tyre me teknologjinë më të mirë të disponueshme deri më sot. Çmimi i tij është 59,99 € dhe ato janë në dispozicion në të njëjtat ngjyra.

Anker 737 PowerCore 24K

Bateria e re portative PowerCore 24K e Anker ka karakteristika a Kapaciteti 24.000 mAh se. Kjo ju garanton që mund t'i rikarikoni pajisjet tuaja disa herë pa pasur nevojë të përdorni ndonjë prizë. Me një Fuqia karikuese 140 W, asnjë laptop nuk mund t'i rezistojë dhe ka dy porte USB-C dhe një portë USB-A për të rimbushur deri në tre pajisje në të njëjtën kohë.

Teknologjia GaNPrime dhe sistemi i saj inteligjent i kontrollit do të thotë që temperatura nuk rritet shumë, duke e vendosur atë në maksimum 10% nën rekomandimet ndërkombëtare. Një ekran i vogël me ngjyra do të tregojë përdorimin e baterisë në çdo kohë. Çmimi i saj është 149,99 €.

tela të reja

Përveç karikuesve të rinj, Anker prezanton kabllot e reja USB-C në USB-C, të disponueshme në gjatësi prej 1 metër (29,99 €) dhe 2 metra (32,99 €) dhe i pajtueshëm me sistemin e karikimit PowerDelivery dhe karikimin e shpejtë deri në 140 W. Ato janë bërë nga materiale shumë rezistente që në prova kanë rezistuar deri në 35.000 palosje dhe 80 kg peshë pa pësuar asnjë dëmtim, kështu që prodhuesi na thotë se janë deri në 35 herë më të forta sesa kabllot konvencionale.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Rafael dijo

  A janë të pajtueshme me iPhone dhe mollë të tjera apo do të digjen???

  1.    Louis Padilla dijo

   Sigurisht që janë të pajtueshme