Anulimi i zhurmës vetëm në njërën anë të AirPods Max? Ne ju tregojmë se si ta rregulloni atë

AirPods Max

Me siguri shumë prej jush do të lëshojnë të reja këto ditë AirPods MaxTë tjerët do të duhet të presin disa ditë pas kërkesës së lartë dhe rritjes së kohës së transportit. Ajo që është e qartë është se së shpejti do të jeni në gjendje të shijoni cilësinë e këtyre kufjeve të reja mbi veshë Apple. Por ka qenë pikërisht anulimi i zhurmës që u ka treguar përdoruesve një problem tjetër. Vazhdoni të lexoni ato që ju themi Si të rregulloni çështjet e anulimit të zhurmës në AirPods Max. 

Me sa duket disa përdorues do të raportonin në rrjetet sociale që përdorin ato AirPods Max pa se si një kufje kaloi nga anulimi i zhurmës në modalitetin e transparencës ndërsa tjetri qëndroi në anulimin e zhurmës. Një gabim i përhershëm që mund të jetë për shkak të një defekti në firmware AirPods Max. Sidoqoftë, ekziston një zgjidhje e përkohshme që mund të kthejë AirPods Max në normale.

Si të rivendosni AirPods Max?

 1. Për të shmangur problemet në proces, Para se të rivendosni AirPods Max tuaj të ri, sigurohuni që ata të kenë një tarifë duke i lidhur ato në portën e karikimit me kabllon e furnizuar USB-C në Lightning.
 2. Shtypni dhe mbani shtypur butonin e anulimit të zhurmës dhe Digital Crown derisa LED i statusit në pjesën e poshtme të veshit të djathtë të fillojë të ndezë qelibarin.

Pas kryerjes së këtyre hapave, AirPods Max duhet të ketë rivendosur anulimin e zhurmës në të dy gishtat e veshit. Ende keni probleme? Provoni të njëjtin proces, por shtypni dhe mbani të dy butonat për të paktën 15 sekonda. Kjo do t'i bëjë ata të rivendosen plotësisht, do të shihni se si LED ndryshon në të bardhë pas qelibarit. A jeni akoma në telashe? Ndoshta është koha për t'iu afruar Apple Store në mënyrë që të jetë Apple Genius që do të zëvendësojë AirPods Max ose do t'ju japë një zgjidhje për problemin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Kohë e mirë dijo

  Paguani 600 € për këtë kur mund të blini sony wh-1000xm4 për gjysmën e çmimit dhe ato janë pothuajse më të mira dhe kini kujdes se kam disa celularë me mollë por atje telefonat me mollë kanë gabuar, pak njerëz do ta blejnë me atë çmim