Shakn, aplikacioni për të gjetur beqarë në qytetin tuaj në një mënyrë krejt tjetër

Shakn Vite më parë, njerëzit i njihnin kontaktet / partnerët tanë duke dalë në rrugë dhe duke u përplasur me ta. Por kjo ishte më shumë se një dekadë më parë. Në ditët e bisedave të MSN Messenger ose IRC tashmë ishte bërë e zakonshme të takoheshim me njerëz në Internet dhe unë do të thoja që sot është më normale të takosh njerëz që fillojnë në botën virtuale sesa në jetën reale. Ka shumë aplikacione për takoni njerëz ose gjeni një partner, por asnjë që ofron aq shumë mundësi sa Shakn, një propozim që shkon pak më tej.

Edhe pse emri me të cilin shfaqet ky aplikacion në App Store është «Shakn - Njih njerëz të rinj«, Arsyeja e saj kryesore (por jo e vetme) për të qenë është të jesh në gjendje të gjesh burra dhe gra beqare në qytetin tënd për të pasur llojin e marrëdhënies që po kërkon. . Por, ndryshe nga aplikacionet dhe shërbimet e tjera të ngjashme, regjistrimi në Shakn nuk do të na bëjë të qëndrojmë të ngulitur në pajisjen tonë për një kohë të gjatë duke iu përgjigjur pyetjeve, por do të jetë e mjaftueshme për të shpjeguar kush jemi, çfarë po kërkojmë dhe çfarë na pëlqen, e fundit duke zgjedhur midis hashtags që aplikacioni do të na ofrojë dhe që do t'ju lejojë të kërkoni gjeni njerëz në qytetin tuaj me shije dhe interesa specifike.

Shakn do t'ju ndihmojë të kontaktoni njerëz si ju

i tronditur

Por ky aplikacion nuk ndalet në mundësinë e shikimit të profileve sikur të ishin afishe të kartave. Ajo gjithashtu ka atë që ata i kanë quajtur "Momente", përmbajtje që ne mund të ndajmë në profilin tonë për t'u bërë të njohur për shijet, interesat tona, etj. Për shembull, ne mund të ngarkojmë këngët tona të preferuara, fotot tona, librat që kemi lexuar dhe pëlqyer, vendet tona të preferuara dhe madje audiot në mënyrë që ata të njohin zërin tonë ndërsa ne përshëndetemi. Kështu, kur dikush viziton profilin tonë, ai do të jetë në gjendje të mësojë më shumë për ne para se të fillojë një bisedë, dhe anasjelltas. Falë Momenteve ne mund të marrim një ide nëse përshtatemi apo jo me atë përdorues që na pëlqente së pari.

Përdoruesit që hyjnë në profilin tonë mund të shohin Momentet tona dhe ne të të tjerëve. Pra, është shumë e lehtë të kontaktosh njerëz me të njëjtin mendim që kanë shije dhe interesa të ngjashëm me tonat. Për më tepër, ne shmangim humbjen e kohës duke kërkuar dhe shikuar fotografi të përdoruesve për të cilët nuk kemi ndonjë informacion para se të flasim me ta.

Nga ana tjetër, Shakn e di që privatësia është shumë e rëndësishme, diçka që është treguar nga raste të tilla si snajperi San Bernardino ose polemika aktuale e kushteve të përdorimit të WhatsApp. Ky aplikacion do të na lejojë kontrolloni se çfarë informacioni ndajmë dhe vendosni se kush duam ta shohim dhe kush jo. .

#MomentoPlan, një pikë takimi për beqarët

Nëse nuk na mjafton të shikojmë profile dhe të bisedojmë, ne gjithashtu mund të përdorim atë që ata e quajnë Planifiko Momentet, cilat janë plane që ne propozojmë në mënyrë që përdoruesit e tjerë të bashkohen si një takim për të na takuar personalisht. Në të njëjtën mënyrë, ne gjithashtu mund të regjistrohemi në planet e të tjerëve me avantazhin e ditur nëse kemi diçka të përbashkët duke parë momentet e profilit të tyre.

 

Shtë e qartë se tashmë ka shumë aplikacione për të flirtuar në App Store dhe dyqanet e ndryshme të aplikacioneve mobile, por pse të mos bastësh në një që na ofron më shumë informacion dhe mundësi?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.