Aplikime për të bërë kolazh fotografish në iPhone

Kolazh përpilimi

Redaktimi i fotografive po bëhet gjithnjë e më i rëndësishëm në pajisjet tona mobile, veçanërisht për shkak të rritjes së aplikacioneve të tilla si Instagram, ku një fotografi është mënyra e vetme për të komunikuar. Në këtë mënyrë, mbase do të ishim të interesuar të siguronim sasinë maksimale të mundshme të informacionit në një imazh, dhe për këtë kemi kolazhin, një mënyrë për të përfshirë disa fotografi në një. Sidoqoftë, shumica e redaktorëve të fotove nuk e kanë këtë tipar të thjeshtë, por interesant, kështu që Sot ne do të bëjmë një përmbledhje me aplikacionet më të mira për të bërë kolazh fotografish në iPhone, mos harroni asnjë nga aplikacionet tona të rekomanduara.

Ne do të fillojmë me më të njohurit dhe do të përfundojmë me disa të rekomanduara, kështu që ju mund të vendosni vetë se cila nga këto alternativa është më interesante për ju. Ne do të përpiqemi të përfshijmë aplikacione të të gjitha llojeve, falas, me pagesë, freemium, të pajtueshme me pajisjet e vjetra dhe të tjera më kërkuese, të jetë në gjendje të mbulojë të gjitha llojet e publikut. Sidoqoftë, ju kujtojmë që kutia e komenteve është për ta përdorur, kështu që nëse dini një aplikacion për të bërë kolazh fotografish në iPhone ose iPad dhe nuk e kemi përfshirë atë, mos hezitoni për asnjë moment ta ndani me të gjithë ne do ta vlerësojmë atë.

Diptic

Diptic

Diptic është një nga aplikacionet më veterane dhe efektive në këtë përmbajtje, për të filluar, duhet të paralajmërojmë se është një aplikim me pagesë, kushton 0,99 €, por pa asnjë dyshim është një nga ato që do të na japë rezultatet më të miraJo vetëm sepse është paguar dhe ka një zhvillim më të bllokuar, por sepse në fakt është ai që na ofron më shumë mundësi me një ndërfaqe përdorimi më intuitive. Për më tepër, brenda aftësive të tij, është e mundur të përdoret në mënyrë universale si në iPad ashtu edhe në iPhone dhe përfshin një aplikacion për iMessage. Në të kundërt, është i pajtueshëm vetëm me pajisjet me iOS 9.0 ose më të lartë.

Aplikimi do të na lejojë të bëjmë kolazh fotografish në një mori modalitetesh, me buzë të rrumbullakosura, me deri në gjashtë fotografi, duke shtuar tekste dhe madje filtra. Thjesht duhet të zgjedhim modelin në menunë fillestare dhe të zgjedhim fotografitë nga mbështjellja jonë, do të shohim se si magjikisht katrorizohen ashtu siç duhet dhe rezultati është me të vërtetë fantastik. Ajo ka grumbulluar 4,5 yje në App Store dhe ne e kemi ndjekur atë për mjaft kohë. Në fakt, ajo shpesh ofron shkarkim falas, kështu që qëndroni në pritje.

InstaSize

madhësia insta

Një tjetër jashtëzakonisht popullor InstaSize u krijua për të ndihmuar përdoruesit e Instagram, por ai është rritur duke u bërë një alternativë kryesore e kolazhit të fotografive për përdoruesit e iOS. Në fakt, jo vetëm që ju lejon të bëni kolazh fotografish, Gjithashtu na lejon t'i modifikojmë në nivelin e shkëlqimit dhe filtraveSidoqoftë, realiteti është se për sa i përket redaktimit nuk na ofron asgjë që nuk na ofron aplikacioni zyrtar i Instagram-it, kështu që vlera e shtuar që do t’i japim është fakti që na lejon të krijojmë kolazh fotografish.

Instasize - Photo Editor (AppStore Link)
Instasize - Photo Editorfalas

»Modifikoni fotot si një profesionist me efekte filtri falas të dizajnuara nga fotografët.
»Shkarkoni afishe dhe pulla të lokalizuara qesharake dhe qesharake.
»Modifikoni ngopjen, nuancën dhe ngrohtësinë.
»Ju lejon të rregulloni shkëlqimin, kontrastin, hijet dhe pikat kryesore.
»Shtoni tekst për të krijuar titrat ose memet tuaja.
»Bëhuni krijues me kolazhet, mbivendosjet dhe sfondet.
»Përdorni fokusin dhe intensifikoni fotot tuaja me efekte të vinjetës.
»Ndani foto dhe video në ndonjë nga këto rrjete: Instagram, Twitter, Facebook, WhatsApp dhe gjithashtu me email.
»Imazhet e ruajtura me rezolucion të lartë

Në këtë rast është i pajtueshëm me versione iOS nga 8.0 dhe kërkon rreth 50 MB. Shtë i pari nga aplikacionet falas që ne do të ofrojmë sot, të përkthyera në gjuhë të panumërta. Reallyshtë vërtet popullor dhe falas, kështu që ka shumë të ngjarë që ju tashmë e keni njohur atë shumë kohë para se ta prezantojmë me ju.

Kolazhi Fuzel

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Ky aplikacion u bë i famshëm për të qenë i pari që ofron krijimin e kolazhit të animuar, kështu që nëse doni të provoni diçka ndryshe, ne e rekomandojmë atë. Por ju paralajmërojmë se ato do të krijohen si video, jo GIF, kështu që ruajtja ose ngarkimi i fotove në rrjetet sociale mund të ndikojë në shkallën e të dhënave tuaja. Freeshtë falas dhe në përputhje të plotë me çdo pajisje mbi iOS 8.0.

MOLDIVI

MOLDIV - Redaktues fotografish (Lidhja e AppStore)
MOLDIV - Redaktues fotografishfalas

Kombinoje deri në 16 fotografi në një kornizë të vetme
310 korniza në modë
Vendosni dhe dekoroni fotot sidoqoftë që dëshironi në modalitetin e lirë dhe bashkimin
Rregullo lirisht raportin e aspektit të kolazhit
Shumëllojshmëri e gjerë e mjeteve të dizajnit

Aplikacioni që ne paraqesim na lejon të bëjmë kolazh në mënyra të ndryshme artistike, edhe pse ka gjithashtu preferencë redaktimin e fotove, ne do të qëndrojmë me funksionin e kolazhit. Edhe kësaj radhe është falas, megjithëse ofron pagesa të integruara. Kjo do të na lejojë të bashkojmë deri në 16 fotografi në një kornizë të vetme, me forma të veçanta që vështirë se do t'i gjejmë te të tjerët.

Kolazh Shape

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Në këtë rast, ai gjithashtu përqendrohet në krijimin e figurave artistike bazuar në foto. Kushton jo më pak se 1,99, kjo është arsyeja pse ne e kemi lënë atë për të fundit, por si tipari kryesor ne mund të krijojmë figura, nga zemrat te Minions, duke përfshirë vetëm të gjitha fotografitë tona të preferuara. I pajtueshëm me çdo version të iOS që prej 6.0 dhe me një zhvillim pak të braktisur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Ivan dijo

    Sipas mendimit tim, më intuitivja dhe në të njëjtën kohë me mundësi të shkëlqyera dhe të mrekullueshme, është aplikacioni Photo Collage