Aplikacione për humbje peshe

Humb peshe

Shëndeti po bëhet gjithnjë e më i rëndësishëm, veçanërisht për shkak të mbipeshes në rritje midis të miturve dhe numrit të madh të vendeve të punës që kërkojnë veprimtari të ulur. Por mos u shqetësoni, nëse jeni të interesuar të humbni peshë, Në iPhone News do të përpiqemi ta bëjmë më të lehtë për ju me këto aplikacione për humbjen e peshës, një koleksion interesant i shërbimeve që do t'ju ndihmojnë të humbni kilogramë në mënyrën më të lehtë. Sidoqoftë, mos gaboni, pasuria kryesore në humbjen e peshës jeni ju, dieta juaj dhe aktiviteti juaj i përditshëm. Por nëse kemi aplikacione që na ndihmojnë, aq më mirë.

Ne gjithashtu ju kujtojmë se Apple Watch mund të jetë një faktor përcaktues, nëse ajo që dëshironi është të numëroni hapat dhe kaloritë, Apple Watch është shoqëruesi perfekt i iPhone. Në fakt, shumë nga këto aplikacione për të cilat do të flasim kanë aplikacionin e tyre për Apple Watch, sepse nuk është e njëjta gjë që të kemi një pajisje që na kujton kur nuk e kemi përmbushur qëllimin tonë ditor, veçanërisht për ata që kushtojnë ne më shumë sesa llogaria për të lënë shtëpinë për të drejtuar tridhjetë minuta në ditë. Kështu që, ne fillojmë me listën e aplikacioneve për të humbur peshë, por ne nuk do të qëndrojmë në temën e një aplikacioni të vetëm, por do të përfshijmë një aplikacion për secilën lëndë që ndikon në objektivin tonë.

7 Min Workout - Për ata që nuk kanë kohë të humbin

Humb peshe

Nëse ajo që duam është vetëm të tonifikojmë, mbajmë ose humbasim sasi të vogla peshe, 7 Stërvitje Min mund të jetë shoqëruesi ynë i përsosur. Për këtë, është ideale që të kemi një dietë të shëndetshme dhe zakone që favorizojnë faktin se do të ushtrojmë vetëm shtatë minuta. Kështu e përmbledh ekipi i tij i zhvillimit:

Studiuesit kanë zgjedhur 12 ushtrime që kryhen për 30 sekonda, me interval 10 sekondash pushimi. Kjo stërvitje me intensitet të lartë prodhon një metabolizëm më të lartë të përditshëm dhe është e barabartë me stërvitjen për më shumë se një orë, në pak më shumë se 7 minuta.

Ato janë ushtrime të thjeshta, por ato do të kënaqin nevojat tona të përditshme të aktivitetit, por duhet të jemi të qëndrueshëm, nuk do të humbasim sasi të mëdha peshe, një aktivitet mirëmbajtjeje ose ngrohjeje është më i mirë nëse ajo që duam ta shoqërojmë atë në një dietë e thjeshtë. Përfshin aplikacionin për Apple Watch dhe kushton 2,99 €.

Vrapimi për të humbur peshë

Humb peshe

Në të vërtetë, vrapimi është një aktivitet që djeg shumë dhjamë nëse e bëjmë mirë, përveç kësaj, na ndihmon të humbasim peshë dhe të tonifikojmë këmbët, të cilat në fund të fundit janë ato që na lëvizin çdo ditë. Si bëra tabelat e paraqitura nga kjo kërkesë, nuk do të na kushtojë shumë për të humbur peshë. Sidoqoftë, vrapimi kërkon një gjendje fizike që nuk mund të jetë shumë e ulët, prandaj ju rekomandojmë që të ndiqni rekomandimet e aplikacionit në letër

Veçanërisht për të humbur peshë: Plani unik i intervalit me intervale për vrapim, ecje dhe vrapime të shpejta.
- Zgjidhni nga 6 programe trajnimi, gjatësia totale prej 48 javësh;
- 3 nivele vështirësie: Fillestar, i Mesëm dhe i Avancuar;
- Planet e gatshme të trajnimit 2-mujor, 3 stërvitje në javë.

Vrapimi është një aktivitet shumë i shëndetshëm, por mund të dëmtojë shumë nyjet tuaja, kështu që ndiqni rekomandimet e këtij aplikacioni në letër dhe mund të humbni deri në 15 kg në vetëm 8 javë.

Gatuaj Fit Men - Receta të shëndetshme

Humb peshe

Dieta është një faktor thelbësor kur bëhet fjalë për humbjen e kohës. Gone është miti i orizit dhe pulës, me këtë aplikacion mund të ushqeheni mirë, të shijshëm dhe të shëndetshëm. Po, pa e tepruar. Ne rekomandojmë këtë aplikim në mënyrë që të shoqëruar nga një ushtrim i mirë, të mund të humbni peshë në një mënyrë të shëndetshme. Ne gjithashtu kujtojmë se ndalimi i ngrënies nuk është humbja e peshës, gjë që do të shkaktojë një efekt të konsiderueshëm reagimi, çelësi është të ngopeni pa e tepruar.

Receta të lehta të shëndetshme dhe pa sherr në portofol. Asshtë aq e thjeshtë sa kaq dhe është një mesazh i parë nga më shumë se 942.000 njerëz që janë bashkuar me Kevin Curry në llogarinë e tij të famshme në Instagram.

Ky aplikacion është krijuar nga Kevin Curry, një përdorues i zakonshëm që vendosi të ndryshojë zakonet e tij të ngrënies me qëllimin e vetëm për të përmirësuar shëndetin dhe jetën tuaj. E plotësuar me ushtrime, kjo dietë mund të ndryshojë rrënjësisht pamjen tuaj.

MyFitnessPal - Numëroni kaloritë

Kaloritë janë një pjesë e rëndësishme e dietës dhe humbjes së peshës, dhe çelësi është që të konsumojmë më pak kalori sesa do të digjemi në jetën tonë të përditshme. Për këtë është MyFitnessPal, një aplikacion nën emrin e markës Under Armour, një markë e specializuar e veshjeve sportive. Jo vetëm që do të numërojë kaloritë, por edhe hapat që kemi ndërmarrë, në mënyrë që të dimë nëse jemi duke përmbushur qëllimet tona ditore, dhe kështu të konsumojmë më pak sesa djegim, kështu që gradualisht do të humbasim peshë.

Pacer - Mos harroni të bëni të paktën 10.000 hapa

Një hile për të shmangur shtimin në peshë ose për ta lënë atë pak nga pak është ajo e 10.000 hapave, me sa duket, nëse bëjmë këtë sasi hapash në ditë, ne sigurohemi që të digjni 100% të kalorive që kemi konsumuar, duke arritur kështu një jetë shumë më aktive sesa imagjinojmë. E vërteta është se për disa njerëz, qëllimi i 10.000 hapave nuk është shumë i lehtë, kështu që ne kemi Pacer i cili do të numërojë hapat dhe rrugët për ne që të mos lëmë asgjë prapa.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.