Aplikacionet më të mira falas për të lëshuar iPhone dhe iPad tuaj të ri

Në varësi të traditave familjare, yndyrë Dhuratat zakonisht arrijnë në Ditën e Krishtlindjes ose me ardhjen e Tre Mbretërve. Nëse keni qenë me fat sa keni marrë një iPhone ose iPad të ri dhe më parë nuk keni përdorur ndonjë pajisje tjetër Apple, ka më shumë gjasa që të jeni më shumë e humbur se një ngjyrë e verbër me një kub Rubik.

Ajo që zakonisht bëjnë shumë përdorues kur ndryshojnë ekosistemin celular është të kërkojnë aplikacione që kanë përdorur më parë. Ndërsa është e vërtetë që shumë gjenden në të dy ekosistemet, kjo nuk është gjithmonë rasti. Nëse dëshironi të filloni të përfitoni sa më shumë nga iPhone ose iPad, atëherë unë ju tregoj atë aplikacionet më të mira falas për iPhone dhe iPad.

Aplikime që nuk mund të mungojnë

Gjëja e parë që duhet të bëjmë kur ndryshojmë ekosistemin celular është instalimi i aplikacioneve që përdorim më shumë në baza ditore, si p.sh. WhatsApp, Facebook, YouTube, Telegram dhe Twitter. Aplikacione të tjera që ndoshta dëshironi të instaloni janë TickTock, Instagram, Pinterest, Amazon, Google Drive, Google Maps, Shazam, Google Chrome, Gmail dhe Google Photos.

Aplikacionet më të mira falas për iPhone dhe iPad

Pikëpamje

Klienti i postës elektronike të Microsoft për pajisjet mobile është një nga opsionet më të mira aktualisht të disponueshme në treg, jo vetëm për shkak të numrit të madh të opsioneve që na ofron, por edhe sepse integron edhe kalendarët që të gjitha llogaritë që shtojmë, qofshin ato Outlook, Google, iCloud, Yahoo, Exchange ...

Kjo gjithashtu na lejon të kemi qasje direkte shërbimi ynë i zakonshëm i ruajtjes, ndër të cilat gjejmë OneDrive, Dropbox, Google Drive dhe Box. Për momentin, nuk ofron qasje në renë Apple, por do të jetë çështje kohe.

Një nga pikat pozitive të këtij aplikacioni është Kutia hyrëse me përparësi, një tabaka që organizon në mënyrë inteligjente email-et që marrim për t'u përqëndruar në atë që ka vërtet rëndësi.

Microsoft Outlook (Lidhja e AppStore)
Microsoft Outlookfalas

Shkëndijë

Klienti i postës elektronike Spark ishte një revolucion kur ishte fjala për iOS, falë numrit të madh të veçorive të reja që përfshiu, shumë prej tyre mjaft interesante që pak nga pak kanë shkuar duke arritur pjesën tjetër të aplikacioneve. Shkëndija funksionon përmes një llogarie, një llogari me të cilën shoqërohen të gjitha llogaritë e postës elektronike që shtojmë.

Në këtë mënyrë, nëse përdorim versionin Mac, kur futim të dhënat e llogarisë sonë, të gjitha llogaritë do të sinkronizohen që tashmë po e përdorim, kështu që kur konfigurojmë në disa kompjuterë, kjo na lejon të kursejmë shumë kohë.

Lidhur me funksionet, si Outlook, na lejon të kemi qasje në çdo llogari emaili, na ofron hyrje në kalendarin e llogarive përkatëse, mund të shtojmë shërbimet më të përdorura të ruajtjes dhe integrohet me shërbime të ndryshme si p.sh. Pocket, Evernote, OneNote, Trello, Zoom ...

Spark Mail: Smart Mail (Lidhja e AppStore)
Spark Mail: Posta inteligjentefalas

xhep

Pocket është një aplikacion që çdo përdorues që mbledh informacion nga interneti duhet ta ketë të instaluar në pajisjen e tij. Ky aplikacion për të "lexuar më vonë" na lejon ruani çdo lloj lidhjeje që duam të lexojmë më vonë të qetë pa pasur nevojë për lidhje interneti. Shtë e integruar në menunë e ndarjes, kështu që ne mund të ruajmë çdo lidhje nga shfletuesi ynë ose ndonjë aplikacion tjetër.

Xhepi: Ruaj historitë për më vonë (lidhja e AppStore)
Xhepi: Ruaj tregimet për më vonëfalas

i mbuluar me re

Edhe pse është e vërtetë që aplikacioni Podcast i Apple është shumë i mirë, nëse po kërkoni diçka tjetër për të dëgjuar podkastet tuaja të preferuara, do ta gjeni në aplikacionin Overcast, një nga aplikacionet e këtij lloji që më gjatë në treg dhe kjo na ofron sinkronizim përmes iCloud, kohëmatës i gjumit, shpejtësi të ndryshme të luajtjes.

Me re (Lidhja e AppStore)
i mbuluar me refalas

Truecaller dhe Hiya

Nëse jeni të lodhur nga marrja e thirrjeve në kohë të ndryshme të ditës ju shes sigurime, ndërroni operator, përfitoni nga promovimet… Falë Truecaller dhe Hiya do të jeni në gjendje të dini në çdo kohë se kush ju telefonon falë bazës së të dhënave të gjërë që azhurnojnë çdo ditë falë përdoruesve.

Hiya: Identifikuesi i thirrësit dhe bllokuesi i Spam (Lidhja e AppStore)
Hiya: ID e Telefonuesit & Bllokues i Spamfalas
Truecaller: Për të bllokuar mesazhet e padëshiruara (Lidhja e AppStore)
Truecaller: Për të bllokuar mesazhet e padëshiruarafalas

Zyrë

Office është versioni i reduktuar i Word, Excel dhe Powerpoint, një aplikacion që gjithashtu na lejon të skanojmë dokumente, të nënshkruajmë dokumente PDF, të konvertojmë imazhe dhe dokumente të çdo formati në skedarë PDF, të hapim kodet QR, të krijojmë forma ...

Kjo app nuk na ofron të njëjtat opsione si aplikacionet e pavarura Word, Excel dhe PowerPoint por është një mundësi e shkëlqyeshme për të redaktuar në thelb çdo dokument të krijuar në Office.

Office (Microsoft 365) (Lidhja e AppStore)
Office (Microsoft 365)falas

firefox në drejtim të kyçit

Kur ruaj fjalëkalimet tona Nga faqet e internetit që ne vizitojmë rregullisht dhe jemi në gjendje t'i përdorim ato automatikisht sa herë që përpiqemi të përdorim një aplikacion ose një faqe në internet, menaxheri i fjalëkalimit Lockwise është një mundësi e shkëlqyeshme për t'u marrë parasysh, një aplikacion që ne analizojmë në këtë artikull.

Firefox Lockwise (Lidhja e AppStore)
firefox në drejtim të kyçitfalas

Printer Pro Lite

Nëse ju keni një Printer i pajtueshëm me AirPrint ose keni ndërmend ta blini, përmes këtij aplikacioni mund të printoni në distancë nga çdo pajisje iOS. Versioni Pro Lite na ofron një seri kufizimesh që për përdorimin sporadik të aplikacionit nuk janë një problem i madh.

Printer Pro Lite nga Readdle (Lidhja e AppStore)
Printer Pro Lite nga Readdlefalas

Mbështetje e Apple

Aplikacioni Apple Support na lejon të kontaktojmë shpejt dhe lehtë shërbimin teknik të Apple, të caktojmë një takim për riparim, të bëjmë pyetje në lidhje me funksionimin e pajisjes sonë si dhe të na lejojë të kontaktojmë drejtpërdrejt me shërbimin e klientit përmes një bisede ose një thirrje zanore.

Ndihma e Apple (Lidhja e AppStore)
Mbështetje e Applefalas

Feedly

Un Lexues RSS Duhet parë në çdo pajisje është Feedly, një nga aplikacionet më të mira RSS në dispozicion për iOS (gjithashtu i disponueshëm në Android).

Feedly - Smart News Reader (Lidhja e AppStore)
Feedly - Lexues i zgjuar i lajmevefalas

clips

Para mbërritjes së TickTock, Apple lançoi tregun Clips, një aplikacion që na lejon krijoni video argëtuese dhe të personalizuara për të ndarë me miqtë tanë dhe rrjetet sociale. Edhe pse është e vërtetë që nuk është si TickTock, ai na ofron shumë nga funksionet që ky rrjet social nuk i ka.

IMDB

Nëse ju pëlqen kinemaja dhe doni të jeni në rregull me të gjitha të rejat e industrisë së filmit, takoni aktorët e serialeve ose filmave tuaj të preferuar, i cili është regjisori i një filmi apo çdo informacion tjetër që lidhet me botën e kinemasë, kërkohet aplikacioni IMDB.

IMDb Cine & TV (Lidhja e AppStore)
Kinema dhe TV IMDbfalas

Vetem shiko

Lidhur me atë të mëparshëm, ky aplikacion na lejon të dimë në të cilin shërbim video streaming gjenden filmat ose serialet që ne duam ta shohim, pasi na lejon të kemi qasje në përmbajtjen e disponueshme në HBO, Disney Plus, Netflix, Movistar, Filmin si dhe shërbimet e ndryshme me qira të filmave në dispozicion.

JustWatch - Filma dhe Shfaqje TV (Lidhja e AppStore)
JustWatch - Filma dhe Shfaqje TVfalas

VLC

Aplikacioni më i mirë falas për të luajtur çdo lloj video nga iPhone, iPad ose iPod touch. Ky aplikacion me burim të hapur mbështet çdo format video dhe audio që mund të na ndodhë, na lejon të shtojmë titra, është i pajtueshëm me skedarët MKV ...

Media player VLC (Lidhja e AppStore)
VLC media playerfalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.